Rate this post

به گزارش سرویس ورزشی جام نیـوز، سرمربی استقلال امروز صبح در مصاحبه با یک رسانه خارجی حرفی زد که ساعاتی بعد مجبور شد آن را تکذیب کند.
از شفر نقل قول شد که ژاپن بیشترین شانس را برای قهرمانی در جام ملت های آسیا دارد. در تصحیح این خبر اما مصاحبه ای از شفر خواندیم که ملتمسانه به همه گفت از نظر او، ایران شانس مسلم قهرمانی در جام ملت هاست!

حالا یک سوال؛ واقعا از دیدگاه همه کارشناسان و اهل فن فوتبال، ایران بخت نخست این رقابت هاست؟

اگر پاسخ مثبت است پس تکلیف ۴۳ سال قهرمان نشدن و درجا زدن در آسیا چیست؟ ماجرای هر بار ناکامی فوتبال ما در رقابت های آسیایی از کجا نشات می گیرد؟

اگر ایران بیشترین شانس را دارد، پس چرا بیشترین افتخارات در سال های گذشته متعلق به ژاپنی هاست؟

افتخار آسیایی فوتبال ایران را در سال های گذشته بررسی کنید؛ ببینید به کجا می رسید و بعد به ما هم اعلام کنید چرا بابت آنچه شفر یا دیگران می گویند ناراحت می شویم؟ یعنی ما از ژاپنی ها بهتریم یا تیم ملی خاص تر و عجیبی داریم؟

ژاپن که در همه این سال ها از قدرت های برتر قاره است، کمتر از ما شانس دارد؟ چرا شفر را وادار به عقب نشینی می کنیم؟
ژاپن از سال ۱۹۹۲، قهرمانی هایش در جام ملت های آسیا آغاز شد. این تیم با ۴ جام، رکوردار قهرمانی در تاریخ ملت های آسیاست.

ژاپن بارها ثابت کرده که بهترین تیم قاره است و به لحاظ برنامه ریزی، امکانات، داشتن باشگاه های حرفه ای و رده های پایه، جزو نخبه هاست…

ما چگونه خود را در جام ملت های آسیا در رقابت با ژاپن می بینیم؟ ۴۳ سال از آخرین قهرمانی ایران در این جام گذشته و ژاپن هر چه دارد از دهه ۹۰ به بعد است. ما هر چه داشتیم مربوط به آخرین کاشته ای است که علی پروین در جام ملت های ۱۹۷۶ تهران به کویت زد!

نمی گوییم از تیم ملی توقع قهرمانی در جام ملت ها را نباید داشته باشیم. انتظارات به قوت خود باقی است اما این که خود را برتر و بهتر از ژاپنی ها می بینیم در مسیر اندیشه ای ما خط تردید از اعوجاج باقی می گذارد.
کاشیما آنتلرز را در لیگ قهرمانان آسیا به یاد بیاورید، اوراواردز را همین طور و سال ها قبل جوبیلو ایواتا در تهران؛ تیم هایی که جام را از ما ربودند و در ملت های آسیا نیز ژاپنی ها هرگز ایران را در فینال ملاقات نکردند.
رجزخوانی برای ژاپنی ها را باید خیلی با احتیاط شروع کنیم و پیش از این بحث بدانیم با اتکا به چه کارنامه ای برای ژاپن خط و نشان بکشیم؟

خبرورزشی

۴۵۱

پی اس کلاب
لینک کوتاه این آهنگ
http://ps-club.ir/37/
پخش آنلاین
کد پخش آنلاین برای استفاده در وبلاگ و وبسایت
tag