Rate this post

به گزارش سرویس ورزشی جام نیـوز، برانکو، سرمربی پرسپولیس گادوین منشا را خرید که توانسته بود ۱۵ گل در پیکان بزند. مرد کروات این مهاجم نیجریه‌ای را خرید که با استفاده از زوج منشا و طارمی دروازه حریفان را گلباران کند، اما گادوین منشا، مهاجم تنومند آفریقایی، آن بازیکن گلزن مد نظر برانکو نشد.

قانون نانوشته‌ای در فوتبال وجود دارد که بازی در تیم‌های بزرگ با بازی در تیم‌های کوچک‌تر فرق می‌کند. این قانون در خصوص گادوین منشا هم مصداق پیدا کرد با این تفاوت که این بازیکن در لیگ قهرمانان آسیا خوش درخشید، اما در لیگ برتر ایران نتوانست دوران خوب خود در پیکان را تکرار کند. مهاجم اهل نیجریه که توانست به زیبایی هرچه تمام‌تر گل صعود نماینده ایران به نیمه‌نهایی را به تیم پرستاره الدحیل بزند در نیم‌فصل اول لیگ هجدهم فقط و فقط موفق شد یک گل به ثمر برساند!

برانکو هم اگر تا نیم‌فصل اول لیگ هجدهم منشا را تحمل کرد به خاطر حکم فیفا و بسته شدن دو پنجره نقل و انتقالات پرسپولیس بود. او، اما اواخر نیم‌فصل اول تصمیمش را گرفت. دیگر خبری از مصاحبه‌های حمایت‌آمیز از گادوین منشا در کار نبود و مرد کروات آشکارا اعلام کرد از گل نزدن‌های مهاجم خارجی خودش شاکی است. شاید جالب‌تر باشد بدانید برانکو نزد مدیران باشگاه پرسپولیس هم گفته بود: «گادوین منشا مهاجمی است که به درد تیم تهاجمی و حمله‌ای نمی‌خورد. او قادر نیست موقعیت‌های تیم را تبدیل به گل کند و به درد تیم‌هایی می‌خورد که تاکتیک اصلی‌شان ضد‌حمله باشد. به همین خاطر توانست در ترکیب تیم پیکان ۱۵ گل بزند. او باید جایی بازی کند که تیمش بیشتر حالت دفاعی داشته باشد و در ضد‌حملات بتواند از سرعت و قدرت بدنی بالایش استفاده کند. منشا در تیمی مثل پرسپولیس که روش بازی اش تهاجمی است کارایی لازم را ندارد.»

بر همین اساس برانکو سراغ ماریو بودیمیر رفت؛ بازیکنی ۳۲ ساله که از دیناموزاگرب به پرسپولیس پیوست و فیلم بازی‌هایش نشان می‌دهد گلزن قابلی روی زمین و هواست!

شنیدیم برانکو در اردوی قطر و کمپ اسپایر مدعی شده همین ماریو بودیمیر می‌تواند در نیم‌فصل دوم ۱۰ گل برای پرسپولیس بزند. مرد کروات معتقد است پرسپولیس تیمی تهاجمی است که موقعیت‌های فراوانی برای مهاجمانش ایجاد می‌کند و اگر فوروارد‌های تیم باهوش باشند می‌توانند در هر بازی یک گل بزنند.

حال باید منتظر ماند و دید ماریو بودیمیر همان مهاجم ایده‌آل برانکوست یا او هم به سرنوشت گادوین منشا دچار خواهد شد؟

خبرورزشی

۴۵۱

پی اس کلاب
لینک کوتاه این آهنگ
http://ps-club.ir/1516/
پخش آنلاین
کد پخش آنلاین برای استفاده در وبلاگ و وبسایت
tag