Rate this post

به گزارش سرویس ورزشی جام نیـوز، اعتصاب بازیکنان به خاطر عدم پایبندی باشگاه به تعهدات مالی، روز‌های عجیبی را برای استقلال رقم زد تا جایی که برخلاف تمام تیم‌های لیگ برتر، هنوز تمرینات آماده‌سازی نیم‌فصل استقلال استارت نخورده است. وینفرد شفر ۴۸ ساعت بعد از بازگشت به تهران هنوز نمی‌داند بازیکنان تا چه زمانی قصد اعتصاب دارند و از همین‌رو برنامه شروع تمرینات این تیم در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. باشگاه بعد از اینکه در جذب منابع مالی از طریق اسپانسر و سایر برنامه‌های در دستور کار به بن‌بست خورد از یکی، دو هفته قبل راهکار جدیدی برای خود در راه درآمدزایی ترسیم کرد که در این راهکار درخشش ستاره‌های ملی‌پوش استقلال در جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ نقشی اصلی دارد.

ترانسفر دوای درد آبی‌ها
بعد از ترانسفر‌های تابستانی که با تمام حواشی رقم‌خورده درآمدزایی چشمگیری برای استقلال داشت و باعث شد پول‌های دریافتی در ترانسفر بازیکنانی همچون تیام به عجمان، سیدمجید حسینی به ترابوزان اسپور و همین‌طور ۵۰ هزار دلار امید نورافکن به شارلروا بسیاری از مشکلات مالی به‌خصوص پرداختی به طلبکاران خارجی حل و فصل شود. این موضوع به سران باشگاه مزه کرده، چون در تازه‌ترین تصمیم قرار بر این شد در پنجره زمستانی زمینه فروش یکی از ملی‌پوشان این باشگاه که در جام ملت‌های آسیا حاضر است، فراهم شود بلکه با پول رضایتنامه این بازیکن، نیمی از بحران‌های مالی رقم‌خورده از بین برود.

گزینه جدایی کیست؟
از جمع سه بازیکن حاضر در تیم ملی ایران، استقلالی‌ها تنها می‌توانند روی فروش روزبه چشمی حساب باز کنند. پژمان منتظری با ۳۶ سال سن دیگر در خارج مشتری نخواهد داشت ضمن اینکه وریا غفوری هم با ۳۲ سال سن نمی‌تواند گزینه‌ای برای فروش باشد؛ از همین‌رو تنها گزینه‌ای که استقلالی‌ها برای ترانسفر پیش رو دارند روزبه چشمی ۲۶ ساله است. این بازیکن که در اردوی آبی‌ها به آچار فرانسه شفر تبدیل شد تا در پست هافبک دفاعی و مدافع میانی به میدان برود، قراردادش در انتهای فصل با آبی‌ها به پایان می‌رسد به همین خاطر سران استقلال در توافق با چند مدیربرنامه فعال در بازار‌های بین المللی مجوز ترانسفر این بازیکن را صادر کردند.

چشم امید به دلار‌های عجمان و ترابوزان
درصد کمی از توافق فروش حسینی به ترابوزان و تیام به عجمان باقی‌مانده که به حساب استقلال واریز نشده است. یکی از مسئولان باشگاه با تأیید این موضوع گفت: «مسلماً با پیگیری‌های صورت گرفته این ارقام تا چند روز دیگر به حساب واریز می‌شود بلکه با آن برخی مشکلات حل شود. طبق توافق صورت‌گرفته تا اواخر ماه جاری این مطالبات دریافت خواهد شد تا کمک به‌موقعی برای عبور از بحران‌ها باشد». بنا به اخبار رسیده، رقمی حدود ۱۰۰ هزار دلار از ترانسفر تیام و ۱۴۰ هزار دلار از ترانسفر حسینی باقی‌مانده که با واریز این دلار‌ها از بانک‌های ترکیه‌ای و اماراتی قطعاً پول خوبی به استقلال تزریق خواهد شد.

شفر موافق فروش بازیکن
وینفرد شفر که هنوز به هیچ‌کدام از خواسته‌های خود در بازار زمستانی نرسیده در پی علنی شدن مشکلات مالی باشگاه و واکنشی که بازیکنان به آن داشتند و قید حضور در تمرینات را زدند طی ۴۸ ساعت گذشته در نشست‌هایی که با باشگاه داشت وقتی در جریان پروسه باشگاه در خصوص ترانسفر یکی، دو بازیکن کلیدی و ملی‌پوش برای تأمین هزینه‌ها قرار گرفت، مخالفتی نشان نداد تا به این ترتیب دغدغه بزرگ باشگاه از بین برود. شفر در حالی با جدایی و فروش یکی از ستاره‌های ملی‌پوش موافقت کرد که هنوز هیچ‌کدام از سه بازیکن مد نظرش جذب استقلال نشده است.

خبرورزشی

۴۵۱

پی اس کلاب
لینک کوتاه این آهنگ
http://ps-club.ir/501/
پخش آنلاین
کد پخش آنلاین برای استفاده در وبلاگ و وبسایت
tag