Rate this post

به گزارش سرویس ورزشی جام نیـوز، با اتفاقی که در بازی ایران و ویتنام افتاد حالا بازیکنان تیم ملی شدیداً نگران وضع داوری‌ها هستند. چند سالی است کی‌روش می‌گوید سطح داوری‌ها در آسیا از سطح مسابقات پایین‌تر است. این حرف‌های او هم پیامد‌هایی برایش داشته است ولی کی‌روش هر بار پای حرفش ایستاده و عقب‌نشینی نکرده است. در بازی با ویتنام هم او به مسئولان کنفدراسیون فوتبال آسیا با دست نشان می‌داد که داورشان چطور سوت می‌زند. مهدی طارمی، مهاجم تیم ملی هم صحبت‌هایی در این باره می‌کند که جالب است. او با انتقاد از داوری می‌گوید جرأت نمی‌کنند حتی به بازیکنان حریف نزدیک شوند. طارمی در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرورزشی درباره مسائل داوری بازی ویتنام حرف می‌زند. مهدی با خنده می‌گوید: «یادم رفته بود بعد از این بازی درباره داور حرف بزنم و کسی هم از من نپرسید. چه خوب که شما پرسیدید!»

* مهدی در بازی دوم تیم ملی همه نسبت به داوری اعتراض داشتید. چه بود ماجرا؟ ظاهراً داور در زمین بازی شما را بدجور عصبی کرده بود.
این چه داوری است؟ جرأت نمی‌کنیم به بازیکنان حریف نزدیک شویم. تا برخوردی می‌شود داور سریع کارت درمی‌آورد و نشان می‌دهد. فکر کنم این داوران در اروپا باشند هر بازی سه، چهار بازیکن را از زمین مسابقه اخراج می‌کنند. به نظر من این که اسمش فوتبال نیست. یعنی چه که هر برخوردی می‌شود داور سریع کارت زرد نشان می‌دهد؟ می‌ترسیم دیگر در زمین فوتبال بازی کنیم.

* سر کارتی که داد خودت شوکه بودی و داشتی به داور نگاه می‌کردی.
من توپ را زدم ولی کارت زرد الکی نشان داد. خب این کارت‌ها تأثیر دارد. اگر بازی حساس شود و یک کارت دیگر بگیرم، چه می‌شود؟ یک بازی محروم می‌شوم. اتفاق است دیگر، ممکن است در زمین بازی رخ دهد. واقعاً کارت الکی بود. کارتی که به احسان (حاج‌صفی) هم داد الکی بود. خطا بود ولی کارت زرد نداشت. فکر کنم داور عاشق این بود که دست در جیبش کند و به بازیکنان کارت زرد بدهد.

* نگران نیستید در بازی‌های حساس‌تر مشکلات داوری به ضرر تیم ملی شود؟
چرا صددر‌صد همین‌طور است. به خاطر داوری‌ها نگران هستیم. در تورنمنت‌ها داوران باید رعایت کنند. یک اشتباه ممکن است باعث حذف یک تیم شود. مگر در بازی عراق آن اتفاقات رخ نداد و ما حذف نشدیم؟ تا الان در جام دو بازی انجام داده‌ایم. ان‌شاءا… تا فینال باید ۵ بازی دیگر در جام ملت‌ها کنیم. من الان یک‌کارته هستم و باید در بازی‌های بعدی مراقب باشم که مبادا کارت بگیرم. خب این تأثیر دارد دیگر. داوران باید واقعاً دقت کنند و به همین سادگی به بازیکنان کارت زرد نشان ندهند.

* کارلوس کی‌روش هم کلاً شاکی بود و حتی بعد از کارت زرد احسان مثل بازیکنان کنار زمین می‌دوید.
آخر این چه کارت‌هایی بود که داور می‌داد؟ داوران چشم ما را ترسانده‌اند.

* پیش‌بینی تو از بازی عراق چیست؟ ۴ سال قبل همراه تیم در آن مسابقه نبودی و الان خیلی‌ها می‌گویند باید انتقام بگیریم.
ما نمی‌خواهیم بازی را زیاد حساس کنیم که وارد آن فاز شود. می‌خواهیم منطقی بازی کنیم. اینکه حالا تیم ملی ۴ سال قبل به عراق در آن شرایط باخته… چیزی نیست که بخواهیم تمرکزمان را روی آن بگذاریم. ان‌شا‌ءا… خوب بازی کنیم و مهم این است بتوانیم بازی را ببریم. واقعاً به این فکر نمی‌کنیم ۴ سال قبل چه اتفاقی افتاده است.

* درباره شرایط خودت حرف بزن.
همین که تیم برد همه راضی بودیم. من هم راضی بودم، خدا را شکر. امیدوارم این روند خوب را ادامه دهیم.

* در بازی ویتنام همه چیز آن‌طور که می‌خواستی پیش نرفت.
می‌توانستم در آن بازی گل بزنم.

* وقت تعویض هم ناراحت بودی…
اصلاً از تعویض ناراحت نبودم. من از خودم ناراحت بودم و انتظار داشتم گل بزنم ولی نشد. از خودم ناراحت بودم که گل نزدم.

* الان همه فکر می‌کنند رقابت آقای گلی هم بین تو و سردار است.
آقای گلی مهم نیست، ان‌شا‌ءا… تیم ببرد. حالا مهم نیست من آقای گل شوم یا سردار یا هرکس از بچه‌ها. اصلاً تمرکزی روی این مسئله ندارم.

۴۵۱

پی اس کلاب
لینک کوتاه این آهنگ
http://ps-club.ir/1271/
پخش آنلاین
کد پخش آنلاین برای استفاده در وبلاگ و وبسایت
tag