Rate this post

به گزارش سرویس ورزشی جام نیـوز، ایران در بازی اول جام خوش درخشید و خیلی‌ها از ستاره‌های تیم ملی تعریف و تمجید می‌کنند. یکی از بازیکنانی که در این مسابقه غیرقابل مهار به نظر می‌رسید، مهدی طارمی بود. او دو گل زد و در مجموع نمایش دل‌انگیزی در زمین مسابقه داشت. وقتی با مهدی طارمی گفتگو را شروع کردیم یک لحظه سامان قدوس هم کنارمان بود و به خاطر همین ناخواسته یاد سوپرگلی افتادیم که این بازیکن زد. به همین خاطر مصاحبه را از همان گل شروع کردیم و در نهایت به شادی گلش در بازی یمن رسیدیم. در آن بازی مهدی عدد ۶ را جلوی دوربین نشان داد و بعضی‌ها به اشتباه فکر کردند او دارد برای استقلالی‌ها کری می‌خواند ولی مهدی هدفش این بود که از سعید عزت‌اللهی یاد کند.

* مهدی، سامان عجب گل زیبایی به یمن زد.
بله، گل سامان به نظرم عالی بود. عالی هم بازی کرد. البته همه تیم واقعاً عملکرد خوبی داشتند.

* خط حمله تیم ملی خیلی آتشین به نظر می‌رسد. خط دفاعی‌ای هست که بتواند جلوی این خط حمله بایستد؟
ببینید ما بازیکنان خیلی خوبی داریم. واقعاً کی‌روش سردرد و سرگیجه دارد که چه کسی را در ترکیب تیم ملی بگذارد. او مجبور است یک تعداد بازیکنان را داخل زمین بگذارد. واقعاً کار آقای کی‌روش برای انتخاب ترکیب سخت است. البته این را بگویم در تیم ما واقعاً مهم نیست چه کسی بازی کند. مهم این است تیم موفق باشد. حتی بازیکنی هم که روی نیمکت باشد، به تیم ملی انرژی مثبت می‌دهد. همه بازیکنان چه آن‌ها که در زمین هستند و چه آن‌ها که روی نیمکت می‌خواهند تیم ملی برنده باشد و این نشان از اتحاد و همدلی ما دارد.

* ۲ گل مقابل یمن زدی. هوادارانت را خیلی خوشحال کردی. در این مدت تحت فشار هم بودی. البته بعضی‌ها اعتقاد داشتند واقعاً این فشار‌ها منصفانه نبوده است. شاید یک‌جور‌هایی نشان دادی تحت فشار بهتر عمل می‌کنی…
اینکه من تحت فشار باشم یک چیز طبیعی است. در فوتبال هرکس نظری دارد. من فقط می‌توانم کار خودم را انجام دهم. تا جایی هم که بتوانم همیشه تلاش می‌کنم تا بتوانم به تیم ملی کشورم کمک کنم. ان‌شا‌ءا… بتوانم روند خوبی را که دارم ادامه دهم. دوست دارم برای تیم ملی مثمرثمر باشم و بهترین بازی‌ها را انجام دهم.

* مهدی خیلی‌ها در ایران برداشت‌شان این بود که زدن ۵ گل به یمن یعنی خط و نشان کشیدن برای آسیا. نظر تو در این باره چیست؟ واقعاً خط و نشان کشیدیم؟
نه من این‌طوری فکر نمی‌کنم. برای کسی خط و نشان نکشیدیم. ما در این جام بازی به بازی جلو می‌رویم و هرچه داریم برای قهرمانی و برای ایران می‌گذاریم که ان‌شاءا… موفق باشیم. خدا را شکر اولین بازی را با نتیجه خوبی تمام کردیم. همان‌طور که می‌دانید همیشه بازی‌های اول در تورنمنت‌ها خیلی مهم است. خدا کند برد‌های تیم ملی همین‌طور پشت سر هم ادامه داشته باشد.

* تو و سردار در خارج از زمین رابطه خوبی دارید. این رابطه به داخل زمین هم کشیده شده و یک‌جور‌هایی غیرقابل مهار به نظر می‌رسید.
خب من و سردار در بیرون از زمین رفاقت خیلی زیادی داریم که اثر این رفاقت را داخل زمین هم می‌بینیم. می‌دانیم از هم چه می‌خواهیم. به قول معروف با نگاه‌مان می‌دانیم باید چه‌کار کنیم و چطور در زمین همکاری داشته باشیم. این یکی از نقاط مثبت در تیم ماست و اکثر بازیکنان آن‌قدر به هم نزدیک هستند که در زمین مسابقه هم خیلی راحت کنار هم بازی می‌کنند.

* ۲ گل در اولین بازی زدی. سردار هم خیلی خوب بود. امیدوارمان کردید که آقای گل یکی از بچه‌های ما شود.
هدف همه ما این است تیم موفق باشد. من و سردار آزمون دنبال آقای گلی نیستیم ولی چه بهتر که یکی از ایران آقای گل رقابت‌های جام ملت‌ها شود.

* تیم ما در این سال‌ها پیشرفت خوبی داشته و انصافاً در این دوره شایسته قهرمانی هستید. به قول تو چه بهتر که آقای گل هم از ایران باشد.
ببینید قهرمانی در جام ملت‌ها خیلی سخت است ولی ما بازی به بازی جلو می‌رویم و اصلاً تمرکزمان را روی چیز‌های دیگری نمی‌گذاریم. الان فقط داریم به بازی ویتنام فکر می‌کنیم. این مسابقه هم برای ما حکم یک فینال را دارد. دیدید که مقابل عراق این تیم چقدر سخت شکست خورد. نمی‌خواهیم از همین اول کار بگوییم ما قهرمان هستیم و جام مال ایران است بلکه می‌خواهیم پله پله جلو برویم. دوست نداریم در این باره حرف بزنیم بلکه دوست داریم در زمین مسابقه بهترین عملکرد را داشته باشیم.

* این شادی گل تو هم ابتدا کمی جنجال درست کرد. بعداً همه فهمیدند برای سعید عزت‌اللهی بوده است.
بله فکر کنم دیگر پیام من و سعید را همه دیدند. من قبل از مسابقه به او گفتم اگر گل بزنم به یاد تو خواهم بود. سعید برای این تیم خیلی زحمت کشید. می‌شد در جمع ما باشد ولی به هر حال مصدوم شد و مصدومیت هم جزئی از فوتبال است. خواستم با آن حرکت بگویم سعید در قلب ما هستی و در یاد مایی. امیدوارم سعید موفق باشد و برایش کلی دعا می‌کنم تا ان‌شا‌ءا… زودتر برگردد.

خبرورزشی

۴۵۱

پی اس کلاب
لینک کوتاه این آهنگ
http://ps-club.ir/842/
پخش آنلاین
کد پخش آنلاین برای استفاده در وبلاگ و وبسایت
tag