Rate this post

به گزارش سرویس ورزشی جام نیـوز، بعد از بازی با ویتنام بود که ویدئویی از سردار و مادرش منتشر شد. او قبل از رفتن به رختکن تیم ملی کنار زمین رفت و مادرش را در آغوش گرفت. مشابه این تصویر هم در کانال ما از مرتضی و مادرش منتشر شد. در این باره با سردار صحبت کردیم و همین‌طور نظر مادرش درباره بازی‌های او. سردار لبخندی زد و با خنده گفت مادرش بازی‌ها را خیلی خوب آنالیز می‌کند.

* سردار، بعد از بازی با ویتنام رفتی کنار زمین و مادرت را در آغوش گرفتی. این ویدئو در فضای مجازی بازخورد زیادی داشت…
مادر است دیگر. در استادیوم بود و داشت بازی را نگاه می‌کرد. نمی‌خواهم زیاد درباره مسائل خارج از فوتبال صحبت کنم ولی من هر کاری کنم واقعاً زحمت‌های مادرم جبران نمی‌شود. دیگر همه می‌دانیم مادر‌ها چقدر صبورند و از خودگذشتگی می‌کنند. وقتی آدم به جایی می‌رسد باید قدردان مادر و پدرش باشد. هرچه دارم از خانواده‌ام است. مادرم ۹ ماه زجر کشید تا من را به دنیا آورد. امیدوارم توانسته باشم زحمت‌های او و پدرم را جبران کنم.

* درباره بازی با هم صحبت می‌کنید؟ مثلاً شده به تو انتقاد کند؟
ما خیلی درباره فوتبال صحبت می‌کنیم. گاهی اوقات مادرم نظر فنی هم می‌دهد و می‌گوید چرا در زمین بازی این کار را کردی، آن کار را نکردی؟ یک وقت‌هایی می‌گوید سردار چرا در زمین این‌طوری بازی کردی؟ مادرم کاملاً فوتبالی است و خیلی خوب بازی‌ها را تحلیل می‌کند. (خنده)

* در زمین بازی مصدوم می‌شوی مادرت خیلی روی سکو استرس دارد؟ چه می‌کند؟
خب یک وقت‌هایی خیلی برای مادرم سخت است. همیشه وقتی مصدوم هم شوم سعی می‌کنم خانواده‌ام را آرام کنم تا مبادا استرس داشته باشند. برای هر پدر و مادری سخت است که مصدومیت پسرشان را ببینند و زجر می‌کشند و ناراحت می‌شوند.

* این سؤال را پرسیدم که بگویم در بازی با عراق هم چند بار تو را زدند. از قصد می‌زدند؟
نمی‌شود گفت از قصد. فوتبال است دیگر. ما هم که بچه نیستیم. در زمین بازی این چیز‌ها اتفاق می‌افتد. به نظرم ما خودمان این بازی را حساس کرده بودیم. یا بعضی‌ها داشتند بازی را سیاسی می‌کردند. ۴ سال قبل آن اتفاق افتاد. اوکی، ما باختیم. بعد از بازی هم کلی گریه کردیم ولی با غیرت بازی کردیم. داور آن‌طوری کرد. ببینید این‌ها همه اش اتفاق فوتبالی است. همه اش در زمین بازی پیش می‌آید. وقتی یک بازی هم تمام می‌شود تمام شده و بازی بعدی که می‌کنید فرق می‌کند. نباید فوتبال را زیاد حساس کرد.

* البته عراقی‌ها…
بله، کی جنگ روانی را راه انداخت؟ کسی که بهترین است هیچ‌وقت ادعا نمی‌کند. هیچ موقع نمی‌گوید که ما بهترین هستیم و حریف بد است. هرکس که می‌ترسد ادعا می‌کند. این قانون ورزش است.

* پس تیم ما نمی‌ترسد که برای تیمی کری نمی‌خواند درست است؟
شما مصاحبه سرمربی تیم ملی عراق را قبل از بازی خواندید؟ او گفت تیم ملی ایران دو برابر نقاط قوتش نقطه ضعف دارد. کو؟ چه‌کار کردند در زمین بازی؟ یک ضربه سر زدند که علیرضا آن را به کرنر فرستاد. فوتبال به این چیز‌ها و به حرف زدن نیست.

* وسط زمین هم دیدم که چند بار با داور بازی حرف می‌زدی.
داور یک پنالتی صددر‌صد را برای ما نگرفت. داشتم از او می‌پرسیدم پنالتی نبود؟

* یک انتقاداتی هم به داور بازی شد.
من نمی‌خواهم درباره داوری حرف بزنم، چون در حیطه وظایف من به عنوان یک بازیکن نیست.

* مشخص شد که با عمان در مرحله بعدی بازی می‌کنیم. کلاً اسم تیم‌ها برایت مهم بود؟
نه، ما اصلاً به اسم تیم‌ها فکر نمی‌کنیم. تیمی که دوست دارد به نیمه‌نهایی برود، بعد فینال و بعد هم قهرمانی اصلاً نباید به اسم تیم‌ها فکر کند. کلاً ما بازی به بازی فکر می‌کنیم و توجهی به این چیز‌ها نداریم.

* صحبتی با مردم نداری؟
صحبتی نیست جز اینکه واقعاً دم‌شان گرم که این‌قدر خوب حمایت می‌کنند. ما هم واقعاً برای دل مردم داریم فوتبال بازی می‌کنیم. می‌دانیم که چقدر برای آن‌ها مهم است که تیم ملی موفق باشد. می‌دانیم برد ایران چقدر روی زندگی‌شان اثر می‌گذارد. دوست داریم تا در زمین بازی بهترین عملکرد را داشته باشیم و ان‌شا‌ءالله در پایان این جام هم بتوانیم نتایجی به دست بیاوریم که دل‌شان را شاد کند.

خبرورزشی

۴۵۱

پی اس کلاب
لینک کوتاه این آهنگ
http://ps-club.ir/1660/
پخش آنلاین
کد پخش آنلاین برای استفاده در وبلاگ و وبسایت
tag