Rate this post

به گزارش سرویس ورزشی جام نیـوز، فریدون زندی هافبک سابق استقلال این روزها در خارج از کشور مشغول مربیگری در تیم سن پائولی آلمان است. او که کار کردن با بازیکنان پایه را در پیش گرفته، درخصوص استقلال و تیم ملی حرف‌های جالبی را بر زبان آورد.

زندی معتقد است حضور مجیدی در استقلال نشانه خوبی است زیرا تجربه این بازیکن در آینده به سود آبی‌پوشان خواهد بود.

شرایط استقلال را پیگیری می‌کنی؟

استقلال توانست در چند بازی آخر خودش در نیم‌فصل اول نتایج بسیار خوبی را کسب کند. آنها سه برد و یک تساوی به دست آوردند که حتی می‌توانستند در آخرین بازی هم پیروز میدان باشند اما داور بازی اشتباهاتی داشت که باعث شد استقلالی‌ها به مساوی بسنده کنند.

فکر می‌کنید چرا داوران اینقدر اشتباه می‌کنند؟

اشتباه داوران عمدی نیست. هیچ داوری دوست ندارد عملکرد خودش را زیر سوال ببرد. من مطمئن هستم این اشتباهات سهوی است و داوران قطعا در ادامه بازی‌ها عملکردشان بهتر خواهد شد.

اما گفته می‌شود داوری‌ها به سود یک تیم خاص است!

اصلا چنین چیزی نیست. همان‌طور که گفتم داوران همیشه دوست دارند بهترین عملکرد را داشته باشند. همان‌قدر که بعضی از تیم‌ها شاید از اشتباهات داوری سود برده باشند، شاید در بازی بعدی ضرر کنند. فکر می‌کنم شرایط در نیم‌فصل دوم بهتر خواهد شد.

فرهاد مجیدی هم به عنوان مربی در استقلال مشغول به کار شد.

از این انتخاب خیلی خوشحال شدم. با فرهاد مجیدی همبازی بودم. او یکی از بازیکنان محبوب تاریخ باشگاه استقلال است. آمدن مجیدی چند سود برای استقلال دارد که یکی از آنها این است که او می‌تواند تماشاگران بیشتری را به ورزشگاه‌ها بکشد. دومین اینکه او تجربه بسیار بالایی دارد و همین تجربه می‌تواند به استقلالی‌ها کمک کند. حتی او می‌تواند به بازیکنان خط حمله هم در امر گلزنی کمک فکری کند.

اما خیلی‌ها می‌گویند او آمده تا جای شفر را در استقلال بگیرد.

شفر مربی باهوش و توانمندی است. اما شناختی که از مجیدی دارم، او در این داستان‌ها نیست بلکه آمده تا کمک کند. زوج شفر و مجیدی می‌تواند سال‌های سال در استقلال بهترین عملکرد را داشته باشد. فکر می‌کنم هواداران استقلال هم از این انتخاب خوشحال هستند.

بحث حضور سرور جباروف در استقلال است.

سرور بازیکن حرفه‌ای است. در فوتبال آسیا همه او را می‌شناسند و این یک نکته مثبت برای استقلال است زیرا اکثر تیم‌ها می‌خواهند او را مهار کنند. به نظرم بهترین فرصت برای استقلال این است که دوباره جباروف را جذب کند زیرا تجربه بین المللی او به استقلال کمک می‌کند. امیدوارم جباروف باز هم به استقلال بیاید و به این تیم در آسیا کمک کند.

جام ملت‌های آسیا هم شروع شده. نظرت درخصوص عملکرد ایران در این مسابقات چیست.

ایران می‌تواند یکی از شانس‌های مسلم قهرمانی باشد. با بازیکنانی که تیم ملی ایران دارد، قهرمانی دور از دسترس نیست فقط بازیکنان باید خودشان را باور داشته باشند. یعنی اینکه از چیزی نترسند زیرا بهترین بازیکنان حال حاضر ایران در تیم ملی حضور دارند حتی بازیکنان جوان ما هم تجربه بسیار خوبی دارند و این بهترین فرصت است که ایران قهرمان شود. من فکر می‌کنم امسال این اتفاق بیفتد.

فکر می‌کنید اگر ایران به فینال برود، در بازی پایانی مقابل چه تیمی به میدان برود؟

کره و ژاپن همیشه مدعیان قهرمانی هستند. این اتفاق امسال هم خواهد افتاد. یعنی اینکه باید از این دو تیم بترسیم. اما همان‌طور که گفتم همچنان ایران شانس مسلم قهرمانی است.

ایلنا

۴۵۱

پی اس کلاب
لینک کوتاه این آهنگ
http://ps-club.ir/608/
پخش آنلاین
کد پخش آنلاین برای استفاده در وبلاگ و وبسایت
tag