Rate this post

به گزارش سرویس ورزشی جام نیـوز، ناصر محمدخانی پیشکسوت فوتبال ایران در خصوص جدال با عمان اظهار داشت: بازی خوبی را شاهد بودیم و تیم ملی ایران توانست نمایش خوبی را از خود نشان بدهد. موقعیت‌های زیادی را خلق کردیم که متاسفانه نتوانستیم از آن‌ها استفاده کنیم اما این خلق موقعیت نشان داد که ما شکل بازی خوبی را در پیش گرفته‌ایم و می‌توانیم از این هم بهتر شویم. پنالتی که علیرضا بیرانوند گرفت خیلی به ما کمک کرد و تیم ایران را در بازی نگه داشت چرا که اگر آن توپ وارد دروازه می‌شد امکان داشت بازی گره بخورد و کار برای ایران سخت شود. چیزی که مهم است این است که ما بدون گل خورده و نه گل زده به مرحله بعد صعود کردیم و باید همین روند رو به رشد را حفظ کنیم.

مهاجم سابق تیم ملی ایران در خصوص فرصت‌سوزی بازیکنان ایران مقابل عمان نیز گفت: فوتبال مانند بسکتبال یا هندبال نیست که همه‌ی توپ‌ها تبدیل به گل شود و گاهی پیش می‌آید که بدشانسی گریبان بازیکنان را می‌گیرد و اجازه نمایش بهتر به آن‌ها نمی‌دهد. از طرفی جدال حذفی این مشکلات را هم دارد زیرا بازیکنان با یک استرس مضاعف وارد زمین می‌شوند و ترس از حذف شدن آن‌ها را دربر می‌گیرد.

وی در مورد زوج طارمی و آزمون و اینکه این زوج یادآور خاطرات زوج او و پیوس را نیز زنده می‌کند، تصریح کرد: این دو بازیکن از کیفیت بالایی برخوردار هستند که می‌توانند به تیم ملی ایران بیش از این‌ها کمک کنند. به خوبی پا به توپ می‌شوند و برای یکدیگر موقعیت‌سازی می‌کنند. همچنین روی کارهای دفاعی متمرکز هستند و به دفاع تیمی کمک می‌کنند و با دوندگی زیاد اجازه بازیسازی به مدافعان حریف را نمی‌دهند. این دو بازیکن مرا یاد زوج خودم و فرشاد می‌انداخت که روی دروازه حریفان خطرساز می‌شدیم و خاطرات خوبی را هم با هم داریم.

محمدخانی در مورد تفاوت عملکرد آزمون در جام‌جهانی و جام ملت‌ها نیز عنوان کرد: آزمون در جام جهانی به خاطر شکل بازی تیم‌ملی زیاد نزدیک به دروازه نبود تا بتواند کیفیت‌های خود را نشان بدهد به همین خاطر بازی وی به چشم نیامد اما در جام ملت‌های آسیا می‌بینیم که تیم‌ملی هجومی بازی می‌کند و بازیکنی مثل سردار آزمون می‌تواند خود را نشان بدهد. در کل باید بگویم او مهاجمی ممتاز است که اگر اسیر حواشی نشود می‌توان سال‌های سال برای ما گل بزند.

پیشکسوت فوتبال ایران در خصوص شانس‌های قهرمانی این دوره از رقابت‌ها نیز گفت: ایران تیم بسیار خوبی نشان داده و تیم قدرتمندی دارد. کی‌روش پس از هشت سال حضور در ایران با شرایط تیم‌های آسیایی آشنایی دارد و می‌تواند بازیکنان را به خوبی راهنمایی کند به همین خاطر ایران یکی از شانس‌های مسلم قهرمانی در این رقابت‌ها است. به غیر از ایران من کره‌جنوبی را هم تیم خوبی دیدم که می‌تواند به قهرمانی این رقابت‌ها دست پیدا کند.

ایلنا

۴۵۱

پی اس کلاب
لینک کوتاه این آهنگ
http://ps-club.ir/1830/
پخش آنلاین
کد پخش آنلاین برای استفاده در وبلاگ و وبسایت
tag