Rate this post

به گزارش سرویس ورزشی جام نیـوز، اشکان دژاگه بازی را با کاپیتانی شروع کرد. کسی فکر نمی‌کرد بعد از روز‌های سختی که دژاگه داشت و در جام جهانی هم یک دقیقه فرصت بازی نیافت، در امارات مهره ثابت باشد ولی کی‌روش به اشکان اعتماد کرد و این بازیکن هم جواب اعتمادش را داد. دژاگه در این مسابقه عملکرد فنی خوبی داشت و موفق شد روی یک ضربه کاشته، گل دوم ایران را هم وارد دروازه یمن کند. او در گفت‌وگوی اختصاصی با ما درباره آخرین شرایط خود، اتفاقات بازی یمن و گلی که زد حرف‌هایی می‌زند.

* اشکان در بازی یمن و البته تمرینات اخیر تیم ملی با دستان بانداژ شده حاضر شده‌ای و این کمی باعث نگرانی شد. آیا مشکلی برای دستت پیش آمده؟
نه، این مصدومیت مربوط به چند وقت پیش است. در لیگ برتر دستم آسیب دید و یک شکستگی کوچک برایم پیش آمد. الان هم یک شکستگی کوچک در دستم دارم ولی به آن صورت حاد نیست و همان‌طور که دیدید در بازی اول تیم ملی هم به میدان رفتم.

* استقبال از اولین بازی تیم ملی با یمن خوب نبود. صحبتی با مردم ایران داری که بخواهی بگویی؟
باید از همه کسانی که در بازی یمن به استادیوم آمدند و به ما کمک کردند تشکر کنم. خدا را شکر تیم ملی ایران هر جای دنیا که می‌رود ایرانی‌های زیادی آنجا هستند. این واقعاً کمک حال ما بوده است. خوشحالیم بعد از بازی یمن، مردم ایران خوشحال بودند. طرفداران هر جای دنیا که هستند دعا کنند و ما هم در زمین بازی می‌جنگیم و تلاش‌مان را می‌کنیم تا ان‌شا‌ءا… بتوانیم پرچم ایران را بالا نگه داریم.

* تیم ملی در فاز هجومی واقعاً عملکرد خوبی داشته است. چقدر دوست داری آقای گل از تیم ملی ما باشد؟ فکر می‌کنی ممکن است این اتفاق رخ دهد؟
چراکه نه؟ بچه‌ها هم در تیم انگیزه دارند. بازیکنان خیلی خوبی در تیم ملی داریم. همه انگیزه خود را برای موفقیت در این جام نشان داده‌اند. یک چیز بگویم؛ در تیم ملی، ما یک تیم در زمین مسابقه هستیم و همه می‌خواهیم به هم کمک کنیم. حتی بازیکنانی که روی نیمکت می‌نشیند به بچه‌هایی که در زمین هستند کمک می‌کنند. ان‌شا‌ءا… آخر جام آقای گل از تیم ملی ایران باشد. اگر این اتفاق بیفتد که خیلی خوشحال می‌شویم.

* با عملکردی که ایران در بازی اول داشت خیلی‌ها از تیم ملی ترسیدند. نظر تو در این باره چیست؟
برای ما همه بازی‌های جام ملت‌ها حساس و مهم است. فکر می‌کنم در بازی یمن در ۱۵ دقیقه اول زیاد خوب نبودیم. حریف ما هم نشان داد که می‌تواند بازی را برایمان خیلی سخت کند ولی خدا را شکر خیلی در زمین سعی و تلاش کردیم و توانستیم زود گل بزنیم. بازی را به خوبی هم کنترل کردیم. خوشحالم که در بازی اول ۵ گل زدیم و به همه نشان دادیم تیم قدرتمندی هستیم.

* خودت فکر می‌کردی جام ملت‌ها را این‌طور شروع کنیم؟
من فکر نمی‌کردم ۵ گل بزنیم. ولی اینکه فکر کنیم بازی آسان بوده اصلاً درست نیست. بازی آسانی در جام ملت‌های آسیا وجود ندارد. شما دیدید که ترکمنستان هم چطور مقابل ژاپن بازی کرد. تیم‌های کره و استرالیا هم اینجا واقعاً کار سختی داشته‌اند. ما هم بازی‌مان در شروع سخت بود. به نظر من جلوی تیم‌هایی مثل یمن باید بازی را کنترل و بعد حریف تان را خسته کنید. فکر کنم در بازی اول این کار را خوب انجام دادیم. بازی بعدی ما مقابل ویتنام واقعاً سخت می‌شود. دیگر خودتان بازی را دیدید. بازی‌ها از این به بعد تازه سخت‌تر هم می‌شود.

* تو در این بازی گل دوم تیم ملی را هم به ثمر رساندی. می‌دانی گل را ابتدا به اسم تو نزده بودند؟
واقعاً؟ نه من متوجه نشدم.

* بله، سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا زده بود که البته بعد از آن اصلاح کرد.
اگر قرار بود گل را به اسم من نزنند واقعاً نشان می‌داد چقدر بدشانس هستم.

* در هر صورت این اولین گل تو در جام ملت‌ها با پیراهن ایران بود. چه حسی داشتی؟
حس خیلی خوبی بود که با یک کاشته دروازه یمن را باز کردم. ما در تمرینات خیلی کاشته می‌زنیم و همان‌طور که می‌دانید اکثر بچه‌ها خوب کاشته می‌زنند. این گل برایم خیلی مهم بود، چون در این چند سال واقعاً روز‌ها برای من خیلی سخت گذشت. زیاد مصدوم شدم ولی خدا را شکر الان کاملاً خوب هستم و مشکلی ندارم. الان می‌توانم بدون هیچ مشکلی به تیم ملی کمک کنم و امیدوارم که همین‌طور بتوانم ادامه دهم.

* بعضی‌ها می‌گویند کار تیم ملی در جام ملت‌ها خیلی راحت است و باید قهرمان شویم یا به فینال برسیم. اصلاً بایدی در فوتبال وجود دارد؟
آلمان در برزیل قهرمان جهان شد و قبل از جام جهانی روسیه هم عالی بود ولی در مرحله گروهی مسابقات حذف شد. من فکر می‌کنم بعضی‌ها در ایران فکر می‌کنند بازی‌ها اینجا خیلی راحت است و تیم خیلی راحت می‌رود به فینال. در حالی که هیچ چیز در جام ملت‌ها راحت نیست. برای اینکه بتوانی به موفقیت برسی باید بجنگی. باید سعی کنی بازی خوبی انجام دهی. اگر ۹۰ دقیقه در زمین بازی بدویم و همه از هم حمایت کنیم می‌توانیم موفق باشیم. از طرفی واقعاً نگاه ما این است که بازی به بازی جلو برویم.

خبرورزشی

۴۵۱

پی اس کلاب
لینک کوتاه این آهنگ
http://ps-club.ir/819/
پخش آنلاین
کد پخش آنلاین برای استفاده در وبلاگ و وبسایت
tag