Rate this post

به گزارش سرویس ورزشی جام نیـوز، مرتضی محصص، در مورد پیروزی پرگل تیم ملی ایران مقابل یمن اظهار داشت: ما شروع خیلی خوبی داشتیم، یک بازی تضمینی برای موفقیت نیست، اما من فکر می‌کنم به طورکلی تیم ما به خصوص از نظر ذهنی خیلی آماده بود. همفکری کاملا واضح و روشنی در خطوط مختلف تیم دیده می‌شد، هم بازیکنان میل به بازی در زمین حریف و گلزنی و کنترل بازی داشتند، تاکتیک، تکنیک و آمادگی جسمانی مهم است، اما آمادگی بعد ذهنی و روانی یک امتیاز ویژه برای تیم ایران بود.

محصص در ادامه افزود: کادر فنی خیلی خوب تیم را آماده کرده‌اند. استرس بازی اول خیلی از تیم‌ها را مانند استرالیا با عدم موفقیت روبه‌رو کرد، اما ما قدم اول را خیلی خوب و با قدرت برداشتیم، ان‌شاءالله پله‌های بعدی را هم همین‌طور برداریم و من به این تیم خیلی خوشبین هستم.

کارشناس فوتبال ایران در ادامه اظهار داشت:‌ تورنمنت را خیلی خوب شروع کردیم، اما ویتنام و عراق تیم‌های متفاوتی هستند و حتما کی‌روش و دستیارانش برنامه‌های متفاوتی برای این دو بازی دارند. ویتنام از نظر دوندگی و ارتباط بین خطوط و انسجام تیمی، کیفیت بهتری نسبت به یمن دارد.

کارشناس فوتبال ایران در مورد اینکه خیلی ها بر این باور هستند که بُرد پر گل ایران به خاطر این است که یمن حریف سرسختی برای تیم ملی نبوده، گفت: به نظرم باید با دید مثبت نگاه کنیم، هر کسی آزاد است نقطه نظر شخصی خودش را بیان کند و باید به این موضوع احترام گذاشت، اما به نظر من ما در مقابل حریف ضعیفی بازی نکردیم، یمن بهترین تیم نیست، اما تیم دست و پا بسته‌ای هم نیست و ممکن است ویتنام و عراق را دچار مشکل کند. ما بعد از ۱۲ دقیقه به گل رسیدیم که نشان می‌دهد که میل به بردن و بازی تهاجمی در تیم ما وجود دارد. کی‌روش مربی باهوش و زیرکی است، من مطمئنم با شیوه و روش متفاوتی مقابل ویتنام و عراق بازی خواهیم کرد.

محصص در ادامه گفت: پیش از این گفته بودم خط میانی ما قوی‌ترین خط تیم ملی است و تعیین‌کننده سرنوشت ما در این جام خواهد بود، مقابل یمن هم دیدیم که خط میانی ما هم در کار دفاعی و هم در کار حمله‌ای خیلی پویا بود، اما این دلیل نمی‌شود که خطوط دیگر ما بد باشد، از نظر اهمیت می‌گویم کمربند میانی هر تیمی اگر عملکرد خوبی نداشته باشد، به خصوص در سطوح بین المللی، آن تیم کار سختی خواهد داشت. تمام بازیکنانی که در میانه زمین حضور داشتند مانند دژاگه، ترابی، امیری و ابراهیمی خیلی خوب کار کردند، ما خط حمله خوبی داریم، با طارمی و آزمون این را نشان دادیم و هر دوی آنها خیلی خوب عمل کردند، اما این خط میانی ما بود که بازی را اداره می‌کرد و در انتقال از دفاع به حمله و حمله به دفاع عملکرد تأثیرگذاری داشت.

وی در خصوص حواشی و هجمه‌هایی که پس از برد علیه تیم ملی ایجاد شد، گفت: موضوع آرامش خیلی اهمیت دارد و سرمربی تیم هم در این مورد صحبت کرده بود، خیلی مهم است ما یعنی جامعه فوتبال این آرامش را داشته باشیم، باید تا جایی که می‌توانیم از یکدیگر حمایت کنیم، حمایت از تیم یک وظیفه ملی است که بر دوش همه ماست.اگر ما به جز بازی خوب، فاکتور شانس را هم داشته باشیم، می‌توانیم به فینال برسیم و اگر به فینال برسیم، معتقدم تمام این مشکلات حل می‌شود، فقط با وحدت و یکپارچگی می‌توانیم مقابل ژاپن و کره و استرالیا مقاومت کنیم.رسیدن ما به فینال باعث می‌شود تمام این مشکلات و حرف و حدیث‌ها فراموش شود. من معتقدم اگر به فینال برسیم حتما قهرمان خواهیم شد، امیدوارم این اتفاق بیفتد تا حرف‌ها رنگ مثبت و دوستی به خودشان بگیرند و مشکلات تمام شود.

فارس

۴۵۱

پی اس کلاب
لینک کوتاه این آهنگ
http://ps-club.ir/717/
پخش آنلاین
کد پخش آنلاین برای استفاده در وبلاگ و وبسایت
tag