Rate this post

به گزارش سرویس ورزشی جام نیـوز، حشمت مهاجرانی سرمربی اسبق تیم ملی کشورمان در آستانه بازی حساس تیم ملی با تیم عراق نظراتش را با ما مطرح کرد.

حشمت‌خان چه شناختی از تیم ملی عراق دارید؟
عراق یکی از تیم‌های باسابقه و ریشه‌دار فوتبال آسیاست تیمی که البته در این دوره به هیچ عنوان قدرت تیم‌های قبلی عراق را ندارد. آخرین بازمانده نسل طلایی عراق یونس محمود بود و قبل از آن هم شاهد حضور بزرگانی مانند حسین سعید، احمد راضی و… در تیم عراق بودیم بازیکنانی که دیگر نظیر آن‌ها در تیم ملی عراق دیده نمی‌شود و بعد از جنگ تحمیلی در واقع تیم ملی عراق در این سال‌ها خصوصاً در دوره اخیر در حال پوست‌اندازی و تغییر نسل بوده است. این تیم در خط دفاع مشکلات زیادی دارد. عراق در عمق و روی زمین و روی هوا با مشکلات زیادی مواجه است. بازیکنان دفاعی این تیم در برگشت‌ها بسیار ضعیف هستند در حالی که ما در خط حمله بازیکنانی مانند طارمی و سردار آزمون را داریم که قادرند بهترین تلاش را انجام دهند و خط دفاع عراق را به دردسر می‌اندازند. جدا از این موارد جنگ هافبک‌ها در بازی ایران و عراق تعیین‌کننده است.

مهند علی مهاجم عراق برای تیم ما خطرناک نیست؟
عراق بعد از مربی خوبش به نام عموبابا و بازیکنان شایسته قبلی هیچ وقت مربی و بازیکنانی در حد ستاره‌های سابق نداشته است.

سرمربی عراق گفته تیم ایران ضعف‌های زیادی دارد!
کاتانچ با این صحبت‌ها جنگ روانی راه انداخته، اما همه می‌دانند که اظهار نظر ایشان غیر منطقی و خلاف واقعیت است و اصلاً یک‌جور‌هایی کاتانچ برای خودش جنگ تبلیغاتی راه انداخته است.

شما هم در زمان سرمربیگری چند بار با تیم ملی عراق رودررو شده‌اید؟
من با فوتبالیست‌های عراقی و مربیان این تیم در گذشته حرف زده‌ام. خیلی از آن‌ها در زمان صدام روی این موضوع تأکید می‌کردند که اگر نتیجه نگیرند در بازگشت به عراق شلاق خواهند خورد. من هم در زمان سرمربیگری خودم در تیم ملی امارات سه بار با تیم عراق بازی کردم که ماحصل آن دو مساوی و یک باخت بود. تیم ملی عراق در آن زمان تعداد زیادی ستاره و بازیکن باتجربه داشت، اما الان تیم ملی عراق حتی یک بازیکن باتجربه هم ندارد.

در مورد بهترین تیم تاریخ جام ملت‌ها چه صحبتی دارید؟
من دو، سه دوره در جام ملت‌ها حضور داشتم و سابقه قهرمانی در جام ملت‌ها را هم دارم، اما فکر می‌کنم بهترین تیم تاریخ جام ملت‌ها، تیم ۱۹۹۶ ایران بود.

در بین مدعیان شانس کدام تیم را برای قهرمانی بیشتر می‌دانید؟
اگر دقت کنید متوجه می‌شوید که فاصله فنی بازیکنان تیم‌هایی نظیر کره و ژاپن زیاد است و تیمی مانند کره در انتظار حضور لژیونرهاست تا در دور دوم نمایش خوبی را از این تیم شاهد باشیم، اما تیم ایران بر خلاف این تیم‌ها بازیکنان بسیار خوبی در تمام پست‌ها دارد که فاصله فنی بازیکنانش نسبت به یکدیگر خیلی کم است. تیم ایران شانس اول قهرمانی است و تیم‌هایی مانند ژاپن و کره و استرالیا در این دوره قدرت دوره‌های قبلی را ندارند.

خبرورزشی

۴۵۱

پی اس کلاب
لینک کوتاه این آهنگ
http://ps-club.ir/1399/
پخش آنلاین
کد پخش آنلاین برای استفاده در وبلاگ و وبسایت
tag