Rate this post

به گزارش سرویس ورزشی جام نیـوز، یک‌سری قوانین فقط در فوتبال ایران وجود دارد. البته نمی‌توان آن‌ها را قوانین طبیعی فوتبال خواند بلکه باید گفت این قوانین ساخته اشتباه ذهن بعضی از کارشناسان و فعالان فوتبال ایران است. فوتبال در همه جای دنیا با سرعت سرسام‌آوری رو به رشد است. خیلی از کشور‌های دنیا به این نتیجه رسیده‌اند که با فوتبال می‌توانند خودشان را به تمام دنیا معرفی کنند. به عنوان مثال کشوری مثل قطر با جمعیت یک میلیون نفر و فرهنگی ناشناخته برای اکثر مردم دنیا توانست با گرفتن میزبانی جام جهانی ۲۰۲۲ نام خود را سر زبان‌ها بیندازد. حالا رسانه‌های دنیا به این کشور، فرهنگش، ویژگی‌هایش و تمام چیز‌هایی که برای همه جالب خواهد بود، می‌پردازند. تازه ۳ سال به شروع جام جهانی باقی مانده و هرچه به شروع جام نزدیک‌تر شویم، این تبلیغات بیشتر و بیشتر می‌شود. کشور‌های کوچک برای آنکه از قافله عقب نمانند، هر روز برای پیشرفت فوتبال خود هزینه می‌کنند به همین خاطر دیگر پیش‌بینی نتایج فوتبال هم سخت و سخت‌تر شده است. فوتبال دنیا به چنین سمتی می‌رود و با این پیشرفت، طبیعتاً تغییرات زیادی در تفکرات و عقاید فوتبالی‌ها به وجود می‌آید ولی ایران همچنان در گذشته گیر کرده است. با وجود پیشرفت فوتبال در آسیا و قدرتمند‎تر شدن تیم‌های کوچک، همچنان اکثر کارشناسان در ایران حرف‌های ۲۰ سال پیش را می‌زنند. مثلاً از همین حالا می‌گویند؛ «ایران باید قهرمان جام شود» و یا «ایران با نامش باید قهرمان شود» و یا «ایران باید به یمن و ویتنام فلان قدر گل بزند» و…

وقتی روز پنج‌شنبه پیش از تمرین تیم ملی در این باره از کارلوس کی‌روش سؤال کردیم، او با کنایه جواب داد: «برای اشخاصی که در ایران و در منزل خود نشسته‌اند، کار ساده‌ای خواهد بود که در این باره صحبت کنند، اما برای ما کار سخت است و باید تمام تمرکز خود را روی بازی اول بگذاریم.»

کی‌روش و شاگردانش فقط یک چیز را می‌دانند؛ اینکه باید پله‌پله جلو بروند. حتماً بار‌ها و بار‌ها این را از زبان مربیان باشگاهی شنیده اید که «نگاه ما پلکانی است و بازی به بازی جلو می‌رویم.» حالا تیم ملی هم دقیقاً چنین هدفی دارد. آن‌ها در ذهن خود این مسئله را پرورش داده‌اند که باید «هفت» بازی در جام برگزار کنند و به هر بازی مثل یک فینال نگاه کنند. مسعود شجاعی کاپیتان تیم ملی هم در این باره می‌گوید: «اینکه از همین حالا بگوییم باید قهرمان شویم، حرف درستی نیست. هر بازی به اندازه خود سخت است…» پژمان منتظری مدافع باتجربه تیم ملی هم در تازه‌ترین گفت‌وگوی خود با خبرورزشی از افرادی که می‌گویند تیم ملی «باید» قهرمان شود، ایراد گرفت و گفت اظهارات این افراد فوتبالی نیست. کی‌روش در این باره گفته است: «مگر در روسیه نمی‌گفتند آلمان قهرمان جام است؟ این تیم قهرمان شد؟ آن‌ها حتی از گروه خود صعود نکردند در حالی که مدعی قهرمانی بودند.» بنابراین قبل از هیچ تورنمنتی نمی‌توان گفت فلان تیم قطعاً قهرمان است و فلان تیم هم شانسی برای موفقیت ندارد.

خبرورزشی

۴۵۱

پی اس کلاب
لینک کوتاه این آهنگ
http://ps-club.ir/307/
پخش آنلاین
کد پخش آنلاین برای استفاده در وبلاگ و وبسایت
tag