Rate this post

به گزارش سرویس ورزشی جام نیـوز، سقوط هواپیمای ارتش خبر تلخی بود که دیروز به اردوی استقلال رسید و همه را متأثر کرد، به ویژه آن که کاوه رضایی بازیکن اسبق این تیم هم پدر همسرش را در این سانحه از دست داد و عزادار شد. البته طبق روال روز‌های گذشته، ماجرای نقد نشدن حواله بازیکنان هم یکی از سوژه‌های مهم اردوی استقلالی‌ها بود.

استارت برای لیگ برتر و لیگ قهرمانان
وینفرد شفر یک‌شنبه شب برای بازیکنانش حرف زد و تأکید داشت که از حضور در ترکیه باید به بهترین شکل ممکن استفاده کرد. سرمربی استقلال با تأکید بر اینکه حتی یک روز از اردو را هم نباید هدر داد، می‌گفت: ما در زمستان روز‌های خیلی سختی پیش رویمان داریم و نباید وقت را هدر بدهیم. لیگ قهرمانان آسیا و لیگ برتر در پیش است بنابراین نباید هیچ فرصتی را از دست داد.

۶ نفر کنار زمین
فرشید اسماعیلی، داریوش شجاعیان، محسن کریمی، فرشید باقری، سجاد آقایی و میلاد زکی‌پور نفراتی بودند که دور زمین می‌دویدند و کلاسیک‌تر از بقیه کار می‌کردند. البته آن‌ها مصدومیت خاصی ندارند و شفر از این بابت نگران نبود.

چطوری همسایه؟
همزمان با تمرین استقلال، تیم نفتچی باکو هم در زمین چمن بغلی مشغول تمرین بود. چند نفر از مربیان و بازیکنان دو تیم هم با استفاده از این فرصت لحظاتی با همدیگر چاق‌سلامتی کردند. نفتچی یکی از بهترین تیم‌های جمهوری آذربایجان محسوب می‌شود.

قطبی، سوژه صبحانه
دیروز هنگام صرف صبحانه بعضی از استقلالی‌ها ناگهان یاد افشین قطبی افتاده و خاطرات دوران همکاری با او را مرور می‌کردند. آن‌ها تأکید داشتند قطبی می‌تواند با فولاد نتایج خوبی بگیرد. البته عده‌ای هم بودند که می‌گفتند اگر قطبی در جام ملت‌های ۲۰۱۱ بهتر کار می‌کرد، ایران به مرحله نیمه‌نهایی مسابقات می‌رسید.

شوخی اینترنتی با پرسپولیسی‌ها
خوش به حال‌تان، ما داریم یخ می‌زنیم
استقلالی‌ها در اوقات فراغت خود با بعضی از رفقای پرسپولیسی خودشان اینترنتی حرف می‌زدند. آن‌ها یک‌شنبه شب در خلال گفتگو با بازیکنان پرسپولیس در اردوی قطر با اشاره به سرمای هوا در ترکیه خطاب به پرسپولیسی‌ها می‌گفتند: خوش به حال‌تان که در گرما تمرین می‌کنید. ما که اینجا هر روز موقع تمرین داریم یخ می‌زنیم.

اولین دستور مارتین:
از زیر گرم کردن درنروید
دستیار جدید وینفرد شفر دیروز اولین دستور خود را صادر کرد. مارتین فورکل که در جلسه معارفه خود توانایی هایش در عرصه حرکات موزون را هم به اثبات رساند، دیروز صبح هنگام گرم کردن بازیکنان به آن‌ها دستور داد حتماً تمرینات مربوط به گرم کردن را کامل انجام بدهند و هیچ‌کس حق ندارد از زیر گرم کردن دربرود، چون در نهایت دردسرش برای خودش خواهد بود.

شفر، تماشاگر بخش اول تمرین
تمرین نوبت صبح دوشنبه در دو قسمت برگزار شد. بخش اول شامل گرم کردن، پاسکاری تک‌ضرب در زمین کوچک و تحت فشار بود و قسمت دوم نیز در بازی دستگرمی و شوت به دروازه خلاصه می‌شد. وینفرد شفر در قسمت اول تمرین بیشتر تماشاگر بود و کار را در اختیار دستیارانش گذاشت، ولی در قسمت دوم حضورش داخل زمین پررنگ‌تر شد.

همه به دنبال کاوه
خبر سقوط هواپیما در حوالی کرج خیلی زود به گوش استقلالی‌ها رسید و دیروز قبل از ناهار در موردش حرف می‌زدند. تلخی این خبر وقتی بیشتر شد که آبی‌ها فهمیدند پدر همسر کاوه رضایی نیز در لیست کشته‌شدگان این سانحه قرار داشته است. مهدی رحمتی خیلی سریع در فضای مجازی واکنش نشان داد و بازیکنان هم دنبال تماس با رضایی بودند تا این ضایعه را به او تسلیت بگویند.

جام بدون مشتری
همزمان با اردوی استقلال، جام ملت‌های آسیا هم در حال پیگیری است، اما آبی‌پوشان استقبال چندانی از آن به عمل نمی‌آورند. البته وینفرد شفر و دستیارانش مسابقات را به طور جدی‌تری دنبال می‌کنند، ولی اغلب بازیکنان استقلال تقریباً غیر از بازی‌های تیم ملی کشورمان، هیچ مسابقه دیگری از جام هفدهم را نمی‌بینند که البته با توجه به سطح کیفی مسابقات انصافاً حق هم دارند، چون بازی‌ها از نظر کیفیت فنی اصلاً حد مطلوبی ندارد.

اینجا آپارتمان چنده؟
رونق ساخت و ساز و صنعت توریسم در حوالی اردوی استقلالی‌ها، شم اقتصادی بازیکنان را قلقلک داده است. دیروز چند نفر از آبی‌پوشان هنگام صرف ناهار پیگیر آن بودند که بدانند قیمت هر متر آپارتمان نوساز در آنتالیا و آلانیا چقدر است. البته بعضی از آن‌ها در این رابطه اطلاعات کاملی داشتند!

سوت توقف
وینفرد شفر در خلال تمرین صبح، چند بار سوت زد و کار را متوقف کرد. سرمربی استقلال تأکید داشت کار‌های تاکتیکی اگر ناقص و نادرست انجام شود، بهترین فرصت را برای ضد حمله به رقبا می‌دهد به همین خاطر کار را متوقف می‌کرد تا اشتباهات تاکتیکی شاگردان را به آن‌ها گوشزد کند. شفر روی پاس‌های تک‌ضرب و تحت فشار اصرار داشت و اصلاً از کنارش به آسانی عبور نمی‌کرد.

پرس کردن از جلو
یکی از قسمت‌هایی که استقلال از بدو حضور در ترکیه روی آن اصرار دارد، پرس کردن از داخل زمین حریف است. دیروز هم وینفرد شفر این مسئله را در قسمت پایانی تمرین صبح گنجانده بود. سرمربی آبی‌پوشان تأکید داشت این شیوه باید در نیم‌فصل دوم به بهترین شکل ممکن از همان هفته اول اجرا شود.

با کدام پول لباس بخریم؟
استقلالی‌ها دیروز دنبال پول توجیبی باشگاه بودند. بعد از صرف ناهار، آبی‌پوشان با اشاره به فصل تخفیف البسه در آنتالیا، به شوخی و البته با کنایه خطاب به مسئولان همراه تیم می‌گفتند: آقا، به ما پول بدهید تا لباس بخریم. با این شرایط با کدام پول باید برویم بازار؟ پولی نداریم که خرج کنیم.

اعتراض بازیکنان
ما را به ترکیه آورده‌اید تا دوباره پول‌مان را ندهید
قضیه پول بازیکنان و نقد نشدن حواله آن‌ها سر و صدای زیادی راه انداخته و همچنان تداوم دارد. قرار بود طی یک‌شنبه و دیروز حواله بازیکنان نقد شود، ولی این اتفاق رخ نداد تا خشم استقلالی‌ها به اوج برسد. دیروز بعد از ناهار کم‌کم صدای اعتراض بازیکنان بلند شد. آن‌ها که از بدقولی باشگاه عصبانی هستند، با اشاره به اتفاق فوق می‌گفتند: «وقتی تمرین نکردیم، همه چیز گردن ما افتاد و به بی‌تعصبی متهم شدیم، ولی هیچ‌کس ندید که آقایان با چه وعده‌هایی ما را برداشتند و در این سرما به ترکیه آوردند. قبل از پرواز گفتند خیال شما راحت، پول می‌گیرید، ولی هیچ خبری از طلب‌مان نشده است. خب ما هم خرج داریم، چک داریم، خرید کرده‌ایم، اما انگار نه انگار. آقایان ما را به ترکیه آورده‌اند تا اگر پول‌مان را نگرفتیم، اعتراض نکنیم و خیال‌شان از بابت اعتراض راحت باشد.»
دیروز عصر هم چند بازیکن استقلال بابت پیگیری این مسئله سراغ وینفرد شفر رفته و دقایقی را با او حرف زدند تا صدای اعتراض‌شان به گوش سرمربی برسد.

رضایت از وریا
نمایش وریا غفوری مقابل ویتنام اولین بازی او در این دوره جام ملت‌های آسیا بود. استقلالی‌ها دیروز تأکید داشتند غفوری نمایش خوبی ارائه کرد و توانست اندیشه‌های مورد نظر کارلوس کی‌روش را در زمین پیاده کند. وریا روی گل اول ایران هم نقش داشت.

یک مهاجم از همین جا بخریم
همزمان با استقلال، چند تیم از نقاط مختلف جهان نیز مشغول تمرین در کمپ امیراسپورت هستند و گاهی اوقات بازیکنان همدیگر را می‌بینند. دیروز استقلالی‌ها به شوخی در مورد جذب مهاجم جدید خارجی می‌گفتند: «خب، چه کاریه؟! این همه تیم اینجاست، بریم و یک مهاجم از جمع همین‌ها بخریم و با خودمون ببریم تهران تا خیال‌مون راحت بشه.»

عراق را هم می‌بریم
استقلالی‌ها به تیم ملی امیدوارند و تأکید دارند به عنوان تیم اول راهی مرحله بعدی می‌شویم. یک‌شنبه شب وقتی بحث جام ملت‌ها گل انداخت، اغلب بازیکنان تأکید داشتند ایران، عراق را هم می‌برد و به عنوان تیم صدرنشین راهی مرحله یک‌هشتم نهایی می‌شود.

قدم امیرخان روی چشم ما!
استقلالی‌ها از عصر یک‌شنبه متوجه شده‌اند که احتمالاً سپاهان هم تا چند روز دیگر همسایه آن‌ها خواهد شد و این یعنی تمرین کردن تیم امیر قلعه‌نویی کنار شاگردان وینفرد شفر. البته آن‌ها ترجیح می‌دهند سیاست کاری خودشان را حفظ کنند به همین خاطر یا موضعی در این رابطه نمی‌گیرند و یا لبخند می‌زنند و می‌گویند: قدم امیرخان روی چشم ما.

روزبه به فکر علی المعز است
نمایش خوب علی المعز در جام ملت‌ها همراه با تیم ملی قطر و صدرنشینی در جدول گلزنان این مسابقات باعث جلب توجه استقلالی‌ها شده است، چون المعز عضو تیم الدحیل قطر بوده و باید ۱۴ اسفند در دوحه به مصاف آبی‌پوشان پایتخت برود. بازیکنان استقلال یک‌شنبه شب می‌گفتند روزبه چشمی از همین حالا روی علی المعز زوم کرده تا او را در لیگ قهرمانان مهار کند.

رحمتی: هوا بس ناجوانمردانه سرد است
دیروز مهدی رحمتی خطاب به حاضران کنار زمین می‌گفت: «آقا، هوا بس ناجوانمردانه سرد است» البته متوجه نشدیم منظور کاپیتان استقلال، سرمای هوا بود یا کنایه به مسائل دیگر!

خبرورزشی

۴۵۱

پی اس کلاب
لینک کوتاه این آهنگ
http://ps-club.ir/1273/
پخش آنلاین
کد پخش آنلاین برای استفاده در وبلاگ و وبسایت
tag