Rate this post

به گزارش سرویس ورزشی جام نیـوز، پرسپولیس که لیگ هجدهم را با محرومیت آغاز کرد و ۴، ۵ بازیکنش را هم از دست داده بود با ضعیف‌ترین نیمکت تاریخش پا به عرصه رقابت‌های لیگ برتر گذاشت. نیمکتی که تنها دو بازیکن در حد و اندازه لیگ برتر داشت و باقی بازیکنان را جوانان کم‌نام و نشان تشکیل می‌دادند. نیمکت پرسپولیس تنها دو تعویضی قابل اعتماد داشت و آن هم گادوین منشا و شایان مصلح بودند که منشا در یک نیم‌فصل فقط یک گل زد و مصلح هم تنها در روز‌های بی‌بازیکنی در خط دفاع به میدان می‌رفت، اما بقیه تعویضی‌های پرسپولیس تنها نقش وقت‌کشی یا تجربه‌اندوزی داشتند و فقط یک بار آدام همتی در تیم برانکو ترک عادت کرد و تعویض طلایی تیمش شد تا به سپیدرود گل سه امتیازی بزند. قرار دادن منشا و علوان‌زاده در لیست فروش و حذف نام عباسیان و بهاروندی از لیست تیم نشان می‌دهد برانکو اصلاً از نیمکت نیم‌فصل اولش رضایت نداشت. برانکو علاوه بر خارج کردن این بازیکنان از لیست نادری، شیری، شریفی، ترابی، رفیعی و بودیمیر را جذب کرد تا از ۹ نفری که روی نیمکت می‌نشینند ۶ نفر تغییر کنند و دو نفر هم که همیشه دروازه‌بان بودند تا تنها ربیع‌خواه به علاوه دروازه‌بان‌ها نیمکت‌نشین مورد علاقه برانکو باشد. البته شایان مصلح هم از بازمانده‌های نیمکت نیم‌فصل اول است که با توجه به مصدومیت انصاری فیکس می‌شود و یک نیم‌فصل دیگر فرصت دارد خودش را به برانکو تحمیل کند. با وجود فیکس شدن مصلح، سرمربی کروات پرسپولیس دنبال سینا مریدی بود تا او را هم کنار بگذارد، اما موفق به جذب این بازیکن نشد. حالا مصدومیت ماهینی و انصاری فرصتی ایجاد کرده تا باز هم از بین طاهرخانی، اسدی، درویشوند، حسین‌پور، همتی، کریمی و احسان حسینی دو بازیکن روی نیمکت بنشینند. در ادامه تغییرات نیمکت پرسپولیس را بررسی می‌کنیم.

خداحافظی با تماشاچیان
احمد بهاروندی و شاهین عباسیان دو بازیکنی بودند که نیم‌فصل اول یک دقیقه هم برای پرسپولیس به میدان نرفتند و با پایان محرومیت سرخپوشان از لیست خارج شدند تا درویشوند تنها بازیکن پرسپولیس باشد که با صفر دقیقه حضور در زمین، ماندنی شود.

خداحافظی با مغضوبان
گادوین منشا و علوان‌زاده دو بازیکنی بودند که برانکو مانند محسن مسلمان با آن‌ها رابطه خوبی نداشت و در اولین فرصت عذر هر دو را خواست. منشا با بیش از ۱۰۰۰ دقیقه بازی در نیم‌فصل اول بیشترین دقایق بازی را در جمع نیمکت‌نشینان داشت، ولی این موضوع هم باعث ماندن او نشد تا جایش را به بودیمیر دهد و علوان‌زاده هم که فقط ۱۱ دقیقه بازی کرده بود، رفت تا نیمکت را برای شریفی خالی کند.

پایان سکونشینی ۱۰ و ۷
مهم‌ترین شماره‌های بازیکنان در هر تیمی شماره‌های ۱۰ و ۷ است که به بازیکنان مطرح و ستاره هر تیمی تعلق دارد. حالا بعد از هفته‌ها تماشای بازی پرسپولیس از روی سکو‌ها شریفی و رفیعی می‌توانند روی نیمکت بنشینند و حتی فرصت قرار گرفتن در ترکیب اصلی را دارند.

جای خالی شماره ۹
بعد از رفتن طارمی جای خالی شماره ۹ در ترکیب پرسپولیس حس می‌شد که قرار است ترابی با این شماره به ترکیب تیم اضافه شود. البته پست شماره ۹ مختص مهاجم نوک است و با پست بازی ترابی فرق می‌کند. ترابی می‌آید و بازیکنی مثل طاهرخانی که نیم‌فصل اول تنها ۱۲۰ دقیقه بازی کرده بود احتمالاً به سکو‌ها می‌رود.

رفیق رادو جای منشا
ماریو بودیمیر مهاجم جدید اهل کرواسی سرخپوشان که از دوستان رادوشوویچ به حساب می‌آید جانشین منشا می‌شود و جای او را در ترکیب پر می‌کند.

نادری جای مصلح
محمد نادری مدافع جدید سرخ‌هاست و جانشین مصلح روی نیمکت ذخیره خواهد شد. البته مصلح خودش جانشین انصاری در ترکیب اصلی است و با بازگشت حاجی انصاری باید دو نفری کنار هم روی نیمکت بنشینند. البته انصاری تا پایان لیگ هجدهم نمی‌تواند برای سرخپوشان به میدان برود.

ربیع‌خواه و رادو پابرجا
محسن ربیع‌خواه و بوژیدار رادوشوویچ دو بازیکنی هستند که نیم‌فصل اول روی نیمکت پرسپولیس می‌نشستند و بدون تغییر در مأموریت‌شان گزینه‌های نیمکت سرخپوشان خواهند بود تا در شرایط اضطراری وارد زمین شوند.

اگر فرض را بر این بگیریم که برانکو به ترکیب ابتدای نیم‌فصل اولش دست نزند و با توجه به مصدومیت ماهینی و انصاری که جایشان را به شیری و مصلح داده‌اند نیمکت پرسپولیس در نیم‌فصل دوم با رادوشوویچ، بودیمیر، ربیع‌خواه، شریفی، نادری، رفیعی، ترابی و دو بازیکن زیر ۲۱ سال پر می‌شود.

خبرورزشی

۴۵۱

پی اس کلاب
لینک کوتاه این آهنگ
http://ps-club.ir/1525/
پخش آنلاین
کد پخش آنلاین برای استفاده در وبلاگ و وبسایت
tag