Rate this post

به گزارش سرویس ورزشی جام نیـوز، برخلاف تصورات موجود از عمان، رقیب تیم ملی ایران در مرحلۀ یک‌هشتم نهایی که به آسانی می‌توان از آنها رد شد، باید گفت که شب بسیار سختی در انتظار یوزهاست.

تیم ملی ایران در مرحلۀ گروهی توانست با کم‌ترین فشار ممکن به عنوان تیم نخست گروه D، خود را به مرحلۀ حذفی برساند و در برابر عمان قرار بگیرد، تیمی که صاحب سبک فوتبال در آسیا نیست، اما به خوبی بلد است صاحب سبک‌های فوتبال قاره کهن را به حاشیه بکشاند و با خراب کردن بازی، به هدف نهایی خود دست پیدا کند و معدود شانس‌هایش بهره ببرد!

تیم ملی ایران پس از پشت‌سر گذاشتن دعواها و مشاجرات بسیار که از سوی کادر فنی خطاب به افراد در تهران صورت گرفت، روزهای پرتنشی را پشت سر گذاشته است و متأسفانه در دیدار برابر عمان باید شبی پرتنش دیگر را تجربه کند، چرا که عمانی‌ها به خوبی می‌دانند ستاره‌های ایران هم اکنون در وضعیت چندان مناسبی به لحاظ روحی نیستند و از یک بحران درون تیمی خود را به این نبرد رسانده‌اند و با یک جرقۀ کوچک می‌توانند منفجر شوند و همۀ آنچه که در سینه دارند را بیرون بریزند و این مسئله اصلاً خبر خوبی برای ما نیست.

تیم ملی باید خود را از هرگونه بحران احتمالی در دیدار برابر عمان خارج کند و اجازه ندهد که فرستاده‌های مسقط خود اجازه دهند تا نقشه‌های پلیدشان را اجرای کنند و پیش از آنکه آنها بخواهند از اهرم فشارشان استفاده کنند، نطفۀ سیاهشان در دم خفه شود و این پسران ایران باشند که فریاد شادی سر بدهند، این مسئله ارتباط مستقیم با افکار کارلوس کی‌روش دارد که عقب بنشیند و احتیاط کند، یا از ثانیه اول تا ثانیه آخر نفس را از حریف بگیرد!

تجربه نشان می‌دهد که هرگاه ایران به مرز خودباوری رسیده و اعتمادبه‌نفسش را یافته است، بلای جان هر رقیبی شده و توانسته موفقیتی بزرگ را از آن خود کند، به جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه بازگردیم، جایی که توانستیم دروازه اسپانیا را تهدید کنیم و ستاره‌های بزرگ این تیم را مبهوت نماییم، جایی که پرتغال و کریستیانو رونالدو مغموم پسران ایران شدند! آیا عمان از آنها قدرتی برتر است که بخواهیم با نگاهی محتاطانه نسبت به آنها برخورد کنیم؟!

دفاع کردن و عقب نشستن در دیدارهای تک حذفی، به هیچ عنوان نقشۀ مناسبی برای امروز تیم ملی نخواهد بود، فقط پیروزی می‌تواند روحیۀ ملی‌پوشان را بازگرداند و فضای موجود را تلطیف کند، برای پیروزی هم نیاز به حمله و تلاش است! نه به انتظار نشستن! این پیروزی برای یک آشتی بزرگ ملی در این مقطع حساس بسیار حیاتی است تا دوباره همه در کنار یکدیگر فریاد ایران سر بدهند.

باید امیدوار بود که کی‌روش چون دیدار برابر عراق روی به احتیاط نیاورد و آن شخصیت غمگین تیم ملی را که در زمین خود منزوی می‌نشیند را رونمایی نکند! در این صورت باید گفت که دیگر سرنوشت تیم ملی به دست اما و اگرها سپرده خواهد شد، اما اگر کی‌روش تصمیم بگیرد چون دیدار برابر یمن، پرقدرت و مقتدر ظاهر شود، هیچ‌کس حتی در صورت شکست نیز او ایرادی نخواهد گرفت، چرا که در گذشته نشان داده‌ایم هواداران ناسپاسی در قبال ارائه فوتبال زیبا حتی با وجود حاصل نشدن پیروزی، نبوده‌ایم! به نوشته ورزش ۱۱، ایران فوتبال زیبا می‌خواهد و روحی تازه! لطفاً بیش از این در انتظارمان نگذارید!

۱۱۰

پی اس کلاب
لینک کوتاه این آهنگ
http://ps-club.ir/1688/
پخش آنلاین
کد پخش آنلاین برای استفاده در وبلاگ و وبسایت
tag