Rate this post

به گزارش سرویس ورزشی جام نیـوز، مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال را خیلی اتفاقی دیدیم. این دیدار اتفاقی باعث شد تا فرصتی دست دهد و با او درباره آخرین شرایط تیم ملی گپ و گفت‌وگویی در ابوظبی داشته باشیم. رئیس فدراسیون آخرین شرایط تیم را تشریح کرد و بعد از صحبت‌هایش با کی‌روش و دیگر بازیکنان گفت.

*در آستانه اولین بازی به نظر می‌رسد شعار ۸۰ میلیون یک ضربان قلب و یک ملت پررنگ‌تر شده است.
این شعار عالی است. خیلی خوب است که در این فضا ۸۰ میلیون نفر پشت تیم ملی باشند. الان موافق و مخالف دارند صحبت از پیروزی می‌کنند. هیچ‌کس با تیم ملی دشمن نیست. هیچ‌کس از باخت تیم ملی خوشحال نمی‌شود. من باور ندارم کسی ایرانی باشد و از باخت تیم ملی خوشحال شود. این را شک ندارم هر دروازه‌ای که فتح کنیم همه در خانه‌هایشان بالا می‌پرند، حتی کسانی که باور نمی‌کنیم. همه از برد تیم ملی خوشحال می‌شوند و در این شکی نیست.

*این خیلی خوب است که متحد باشیم.
ببینید ما اگر پول‌مان به اندازه پول رقبا نیست ولی ۸۰ میلیون قلب پشت تیم‌مان داریم. این برابر با همه چیزی است که رقبا دارند. وقتی ۸۰ میلیون قلب پشت تیم است، آن‌ها را جلو می‌برد تا بتوانند موفق باشند. البته ما مشکلاتی داریم از جمله پرداخت پاداش بازیکنان که باید آن را رفع کنیم.

*شما در اردوی تیم ملی هم حضور داشتید. جلسه مهمی بود. در این باره حرف می‌زنید.
اردوی تیم ملی خیلی خوب است. تیم پر از انگیزه است. خود کی‌روش بیشتر از همه بچه‌ها انگیزه دارد. بالاخره فدراسیون فوتبال هم مأموریت‌هایی را انجام داده است. ما باید مأموریت خودمان را انجام بدهیم و بچه‌های تیم هم مأموریت خودشان را. با این‌ها می‌توان نتیجه گرفت. مردم هم بیایند و تیم ملی را تشویق کنند. می‌توانم بگویم نمره مردم بیشتر از همه ماست. یعنی مردم تا به حال در مأموریت‌شان کم نیاورده‌اند.

*در ذهن کی‌روش این روز‌ها چه می‌گذرد؟
تمام هم و غم کی‌روش بازی با یمن است. یعنی اصلاً به چیزی غیر از یمن فکر نمی‌کند. کی‌روش فکر می‌کند بازی با یمن انگار آخرین بازی عمرش است و باید به زمین بروند و برنده باشند. واقعاً فکر می‌کند این آخرین بازی اش است. تمام تمرکزش روی این مسابقه است نه چیز دیگری. به من گفت اگر از بازی با یمن بیرون بیایم، به بازی ویتنام فکر خواهم کرد. گفت نباید به چیز دیگری فکر کنیم. بازیکنان هم همین‌طور. من سر تمرین هم حاضر شدم. بچه‌ها واقعاً بانشاط بودند. ارزیابی من خیلی مثبت است. همه دارند تلاش خود را می‌کنند.

*تیم به نظرتان به کجا می‌رسد؟ حرف دلتان را بگویید.
اگر از من بپرسی همه ایرانی‌ها دوست دارند تیم قهرمان شود. یعنی امیدشان قهرمان شدن ایران است. ایرانی و ایرانی واقعاً چنین امیدی دارد. خود کی‌روش هم امیدوار است ایران قهرمان شود. بازیکنان هم همین‌طور. با این انگیزه ان‌شا‌ءا… می‌توانیم به موفقیت برسیم.

*چیزی که کی‌روش و بازیکنان را ناراحت کرده این است که بعضی‌ها می‌گویند ایران «باید» قهرمان شود.
باید در فوتبال معنایی ندارد. من نمی‌دانم این باید را کی آورده در فوتبال ایران. بازی امارات و بحرین را دیدید؟ امارات چنگی به دل زد؟ ولی ممکن است همین تیم بازی بعدی اش را با قدرت بازی کند و ببرد. هیچ‌کس نمی‌تواند بگوید حتی با بهترین تدارکات، با بهترین مربی و با بهترین بازیکن یک تیم حتماً می‌برد. بالاخره ما هم ایران هستیم. باید به نام ایران و ایرانی بجنگیم. ما همیشه کار‌های فوق العاده کرده‌ایم. نام ایران درخشان و بزرگ است و هیچ‌وقت کوچک نمی‌شود.

*چه صحبتی خطاب به بازیکنان دارید؟
من با آن‌ها حرف زدم. گفتم شما، ما و مردم ایران یکی هستیم. به یک چیز فکر می‌کنیم و آن هم سربلندی نام ایران است. من واقعاً لذت می‌برم که هر جا بحث توفیق و موفقیت باشد نام ایران مطرح شود. این به نفع همه ماست.

*شما از کی‌روش همیشه حمایت کرده اید و به ما می‌گویید بعد از جام ملت‌ها او می‌رود یا می‌ماند؟
من با کی‌روش حرف زدم. فعلاً برای همه ما جام ملت‌ها مهم است. یعنی کی‌روش و ما اصلاً دنبال چیز دیگری نیستیم و به هیچ چیز فکر نمی‌کنم. کی‌روش حاضر نیست راجع به چیز دیگری حرف بزند. تمرکزش فقط جام ملت‌هاست و فعلاً فقط تیم ملی یمن. راجع به کار تیم ملی و جام ملت‌ها تحلیل‌هایش را دارد. او می‌گوید نباید پراکنده باشیم. تأکید دارد باید ذهن همه ما یکی باشد و آن هم این است که به یک هدف مشترک برسیم.

خبرورزشی

۴۵۱

پی اس کلاب
لینک کوتاه این آهنگ
http://ps-club.ir/450/
پخش آنلاین
کد پخش آنلاین برای استفاده در وبلاگ و وبسایت
tag