Rate this post

به گزارش سرویس ورزشی جام نیـوز، این روزها صحبت‌های زیادی در مورد خرید جدید برانکو برای پرسپولیسی‌ها می‌شود در حالی که صحبت‌های زیادی در مورد جذب مهدی طارمی و قوچان‌نژاد برای خط حمله پرسپولیس می‌شد، ناگهان سرمربی پرسپولیس منشا را در لیست بازیکنان مازاد تیمش قرار داد تا یکی از هموطنانش را به تهران بیاورد.

ماریو بودیمیر مهاجم ۳۲ ساله و ۱۹۳ سانتی‌متری دیناموزاگرب که به یک بازیکن نیمکت‌نشین در تیمش تبدیل شده بود، به تهران می‌آید تا برای برانکو گلزنی کند. به همین بهانه نگاهی به چند خرید برانکو برای تیم پرسپولیس می‌اندازیم تا به صورت اجمالی آنها را بررسی کرده باشیم.

لوبانوف دروازه‌بانی بود که برانکو او را خرید تا قفس توری سرخ ها را بسته نگه دارد اما لوبانوف در ۸ بازی ۱۰ گل خورد تا نشان دهد سلیقه برانکو در مورد انتخاب این دروازه‌بان ازبکستانی تعریفی نبوده است.

لوکا ماریچ مدافع کرواتی بود که برانکو به خاطرش قید سیدجلال را زد و حسینی مجبور شد تا راهی تیم نفت تهران شود. هرچند که برانکو این مدافع کروات را به سیدجلال ترجیح داد اما ماریچ هرگز در حد و اندازه‌های حسینی نبود.

جری بنگستون مهاجم هندوراسی بود که در ۲۱ بازی ۷ گل زد تا به عنوان یک مهاجم خارجی هرگز آمار قابل توجهی نداشته باشد.

ماجرای بازیکنان اوکراینی و خریدهای عجیب و غریب برانکو قطعا از ذهن پرسپولیسی‌ها پاک نخواهد شد. پل یانسکی یکی از اوکراینی‌ها بود که در کل ۱۳۵ دقیقه برای پرسپولیس بازی کرد و عملکرد او را هر بازیکن درجه چندمی فوتبال ایران نیز می‌توانست داشته باشد.

ولادیمیر پریموف یکی دیگر از اوکراینی‌هایی بود که در مورد او نیز بهتر است توضیح اضافی ندهیم. آمدن این دو اوکراینی به پرسپولیس جدا از بحث واسطه‌ها این حسن را داشت تا بعضی‌ها ویزا و اقامت اوکراین بگیرند.

رادوشوویچ دروازه‌بان کروات پرسپولیس که در این فصل ۱۵ بار درون دروازه سرخ‌ها ایستاده، ۹ گل خورده و ۷ بار نیز توانسته کلین‌شیت داشته باشد. هرچند که خریدهای برانکو معمولا تعریفی نیستند اما رادوشوویچ جدا از بحث فنی، حداقل این حسن را دارد که توانسته در دل اکثر هواداران پرسپولیس جای بگیرد.

بشار رسن را می‌توان یکی از بهترین خریدهای پرسپولیس در دوران حضور برانکو در این تیم معرفی کرد. هرچند که می‌گویند برانکو نقش زیادی در جذب بشار ۲۲ ساله نداشته اما عملکرد رسن در پرسپولیس آن قدر خوب بوده که بتواند لیست خریدهای خارجی برانکو را تکانی بدهد.

خیلی‌ها تصور نمی‌کردند که منشا در لیست بازیکنان مازاد پرسپولیس قرار بگیرد. او که در مجموع ۶۲ بار برای پرسپولیس به میدان رفته ۱۴ گل زده و ۵ پاس را در کارنامه‌اش دارد. این درست که تعداد گل‌های منشا چندان قابل توجه نیست اما او برای پرسپولیس گل‌های بسیار حساسی زده که آنها را نمی‌توان فراموش کرد. نکته مهم دیگر در مورد منشا این است که او در روزهای سخت و محرومیت پرسپولیس همراه این تیم ماند و حتی قید پیشنهادهای خارجی را زد.

ایلنا

۴۵۱

پی اس کلاب
لینک کوتاه این آهنگ
http://ps-club.ir/1280/
پخش آنلاین
کد پخش آنلاین برای استفاده در وبلاگ و وبسایت
tag