Rate this post

به گزارش سرویس ورزشی جام نیـوز، ماشین سازی تبریز که در زمان انتقال داریوش شجاعیان به استقلال، گسترش فولاد تبریز نام داشت، به دلیل پاس نشدن چک اسفندماه ۱۳۹۶، از باشگاه استقلال به کمیته تعیین وضعیت شکایت کرده و منتظر رأی دادگاه برای این پرونده است. ظاهراً قرار بوده باشگاه استقلال بابت این انتقال در ۳ فقره چک پول رضایتنامه داریوش شجاعیان را پرداخت کند که این مبلغ در موعد چک سوم پرداخت نشده است.

طرفین در قرارداد سه‌جانبه‌ای که بین باشگاه تهرانی، تبریزی و خود شجاعیان بسته شده بود، پذیرفته و امضا داده بودند در صورت پاس نشدن هر یک از چک‌ها بازیکن موظف به بازگشت به تیم ماشین‌سازی شود. با این وصف داریوش شجاعیان باید در پایان فصل قبل به تبریز و تیم ماشین‌سازی برمی‌گشت ولی با ادله‌ای که استقلالی‌ها به کمیته انضباطی ارائه کردند، به نوعی برای این پرونده زمان خریدند، اما باشگاه ماشین‌سازی وقتی از این طریق به نتیجه نرسید، سراغ کمیته تعیین وضعیت رفت. در همان برهه کمیته تعیین وضعیت با وزارت ورزش و مسئولان برخی باشگاه‌ها به اختلاف نظر برخورده و روزبه وثوق‌احمدی به اتفاق دیگر همکارانش در آن کمیته به شکل نامحسوس در اعتراض به این موضع‌گیری‌ها از سمت خود استعفا کردند! در این مدت (مهرماه سال جاری تا امروز) هنوز هیچ‌کس به عنوان مسئول جدید در این کمیته مشغول به کار نشده است. از این رو پرونده بازیکن نام‌برده نیز بدون رأی و حکم باز است.

سؤال اول؛ نتایج بازی‌های استقلال چه می‌شود؟
با توجه به صحبت‌های مدیرعامل باشگاه ماشین‌سازی و ادله و مدارکی که بعضاً آن‌ها را در اختیار اصحاب رسانه نیز قرار داده‌اند، مشخص نیست اگر دور برگشت مسابقات شروع شده و داریوش شجاعیان برای استقلال بازی کند، نتایج دیدار‌های این تیم به چه صورت رقم خواهد خورد! اگر کمیته تعیین وضعیت به تیم تبریزی (که بابت رسیدگی به این پرونده مبلغ قابل توجهی را نیز به حساب فدراسیون واریز کرده است) رأی بدهد، در آن صورت همه نتایج مسابقات استقلال تحت تأثیر این موضوع قرار خواهد گرفت. در این مدت هم که داریوش شجاعیان برای استقلال به میدان نرفته، به خاطر دوران نقاهت پس از جراحی زانویش بوده است!

سؤال دوم؛ شجاعیان با استقلال به دوحه می‌رود؟
نزدیکان باشگاه در این باره به خبرورزشی اطلاع داده‌اند که باشگاه با در اختیار داشتن پاسپورت داریوش شجاعیان برای این بازیکن بلیت پرواز به قطر هم تهیه کرده و قرار است هفته بعد شجاعیان با شفر و دیگر نفرات تیم راهی دوحه قطر شوند! این در حالی است که هوشنگ نصیرزاده مدیرعامل باشگاه ماشین‌سازی بار‌ها در این مدت اعلام کرده هیئت‌مدیره باشگاهش به هیچ‌وجه راضی به دریافت پول نیست و تنها در صورتی در این پرونده عقب‌نشینی می‌کند که بازیکن به تیم ماشین‌سازی برگردد! سؤال اینجاست که با حضور داریوش در اردوی استقلال و ایجاد هماهنگی بین او و دیگر بازیکنان اگر قرار بر بازگشت این بازیکن به تبریز باشد، تکلیف استقلال و برنامه‌های تاکتیکی تیم چیست؟

سؤال سوم؛ چرا استقلال بیکار نشسته است؟
از امیرحسین فتحی و علی خطیر که خود آگاه و مسلط به مسائل حقوقی است، بعید است که در این مدت هیچ تلاشی برای رتق و فتق این پرونده و حل ماجرا بدون دعوای حقوقی نکردند! قطعاً نصیرزاده و مدیران باشگاه تبریزی از گرو و نیومایر خارجی به هموطنان‌شان در استقلال نزدیک‌ترند که آن‌ها بدون غائله (به ادعای فتحی) پرونده همکاری‌شان با استقلال را فسخ کرده و رفتند. سؤال این است که آیا فتحی نمی‌داند بازی دادن به بازیکنی با مشکلات حقوقی می‌تواند چه عواقبی برای استقلال داشته باشد؟

خبرورزشی

۴۵۱

پی اس کلاب
لینک کوتاه این آهنگ
http://ps-club.ir/138/
پخش آنلاین
کد پخش آنلاین برای استفاده در وبلاگ و وبسایت
tag