Rate this post

به گزارش سرویس ورزشی جام نیـوز، روز گذشته تیم ملی کشورمان در حساس‌ترین بازی مرحله گروهی که تعیین‌کننده تیم صدرنشین بود، به مصاف تیم ملی عراق رفت که در‌نهایت این بازی با تساوی بدون گل به اتمام رسید تا تیم ملی کشورمان به عنوان صدرنشین گروه چهارم راهی مرحله بعد شود. تیم ملی کشورمان در این بازی با ترکیبی کاملا متفاوت به میدان رفت. علیرضا بیرانوند، محمدحسین کنعانی‌زادگان، سید‌مجید حسینی، وریا غفوری، میلاد محمدی، روزبه چشمی، امید ابراهیمی، علیرضا جهانبخش، وحید امیری، سامان قدوس و سردار آزمون، نفراتی بودند که از ابتدا در ترکیب قرار گرفتند. به این ترتیب سید‌مجید حسینی، میلاد محمدی، روزبه چشمی و علیرضا جهانبخش، ۴ بازیکنی بودند که نسبت به دیدار گذشته ایران مقابل ویتنام‌ به ترکیب اضافه شده بودند تا مرتضی پورعلی‌گنجی، احسان حاج‌صفی، اشکان دژاگه و مهدی طارمی از روی نیمکت نظاره‌گر بازی باشند. کی‌روش این‌ بار نیز ترکیب جدیدی را در قلب خط دفاعی ایران به کار گرفت‌.

کی‌روش که در بازی با یمن زوج پور‌علی‌گنجی و مجید حسینی و در بازی با ویتنام زوج پور‌علی‌گنجی و کنعانی‌زادگان را مورد استفاده قرار دا‌د، این بار از زوج کنعانی‌زادگان-حسینی استفاده کرد. میلاد محمدی هم بعد از ۲ بازی بالاخره اولین حضور خود در جام ملت‌های ۲۰۱۹ را تجربه کرد تا تیم ملی با یک دفاع چپ جدید مقابل عراق بایستد. اما یکی از مهم‌ترین تغییرات تیم ملی در بازی روز گذشته اضافه شدن علیرضا جهانبخش به ترکیب بود. ستاره تیم ملی که با کسب عنوان آقای گلی فصل گذشته لیگ هلند، توانست در این فصل راهی لیگ برتر انگلیس و تیم برایتون شود، با بدشانسی و مصدومیت ۲ دیدار ابتدایی ایران را از دست داد. با این حال کارلوس کی‌روش که اعتماد بالایی به این وینگر تاثیرگذار دارد، او را در لیست تیمش حفظ کرد تا بعد از گذشت ۲ دیدار و کسب ششمین امتیاز، از جهانبخش برابر عراق رونمایی شود. البته در این بازی مشخص شد که جهانبخش هنوز صددرصد آماده نیست و بعد از حدود ۲ ماه دوری از میادین به زمان نیاز دارد. از دیگر تغییرات تیم ملی اضافه شدن چشمی به خط میانی بود. روزبه زوج امید ابراهیمی در هافبک دفاعی بود و ایران بر‌خلاف ۲ بازی قبلی این ‌بار با ۲ هافبک دفاعی و سیستم ۱ـ۳ـ۲ـ۴ بازی کرد. دفاعی شدن ترکیب ایران، نیمکت‌نشینی دژاگه و طارمی و البته ناآماده بودن جهانبخش همه دست به دست هم داد تا این بار از تیم ملی کشورمان بر‌خلاف ۲ بازی قبلی چهره‌ای کاملا تهاجمی نبینیم. در این بازی تیم ملی کشورمان علی‌رغم تغییرات زیاد‌ بازی قابل قبولی را به نمایش گذاشت و کاملا مشخص بود که اولویت کی‌روش ارائه یک بازی محتاطانه با هدف حفظ صدرنشینی است؛ هدفی که در نهایت به آن رسیدیم تا به عنوان صدرنشین مسیر آسان‌تری تا نیمه نهایی داشته باشیم.

حریف ایران در مرحله بعدی
آیین‌نامه مسابقات جام ملت‌های آسیا به گونه‌ای طراحی شده که تقابل تیم‌های برتر سوم با حریفانشان در مرحله یک‌هشتم نهایی، تابع جدول خاصی است. بر‌اساس جدول طراحی شده، با توجه به این‌که کدام ۴ تیم، از گروه‌های شش‌گانه جواز حضور در یک‌هشتم نهایی را کسب می‌کنند، تقابل‌های آن مرحله مشخص می‌شود. به جز بحرین، در حال حاضر، فلسطین با ۲ امتیاز، در رتبه سوم گروه B قرار گرفته است. در گروه C قرقیزستان دیروز ۳ امتیازی شد و شانس صعود دارد. به نوشته خراسان، در گروه چهارم ویتنام سوم و ۳ امتیازی است اما از نظر تفاضل نسبت به دیگر تیم‌های سوم شرایط خوبی ندارد و در گروه‌های بعدی هم امروز تکلیف تیم‌های سوم مشخص می‌شود. حالا طبق جدول مسابقات، تیم ملی برای شناختن حریف خود در مرحله بعد با چند احتمال روبه‌رو‌ست. از‌۱۰ احتمال موجود، تیم ملی فوتبال ایران به عنوان سرگروه‌، تنها در یک صورت با فلسطین دیدار می‌کند، احتمال دیدار با یکی از ۲ تیم کره‌شمالی و لبنان، ۵۰ درصد و شانس رویارویی با یکی از ۲ تیم عمان و ترکمنستان، ۴۰ درصد خواهد بود.

۱۱۰

پی اس کلاب
لینک کوتاه این آهنگ
http://ps-club.ir/1443/
پخش آنلاین
کد پخش آنلاین برای استفاده در وبلاگ و وبسایت
tag