Rate this post

به گزارش سرویس ورزشی جام نیـوز، مصاحبه امروز ما با مجتبی محرمی است. بازیکن تاریخی تیم ملی و پرسپولیس که او را بهترین دفاع چپ تاریخ فوتبال ایران می‌دانند. او اولین بازی ملی خود را در خرداد ۱۳۶۷ برابر نپال انجام داد، بازی خداحافظی اش هم دی ماه سال ۱۳۷۵ مقابل کویت و در جام ملت‌های ۱۹۹۶ امارات بود. مجتبی محرمی تجربه ۳ دوره حضور در جام ملت‌های آسیا را در کارنامه دارد و می‌خواستیم به همین بهانه با او هم‌کلام شویم که بحث از همان ابتدا به جای دیگری کشیده شد و… مصاحبه ما را با این توضیح بخوانید که آقامجتبی مدتی است کم حرف شده و سکوت اختیار کرده است.

* خیلی کم پیدا شده‌ای، کجایی داداش؟!
راستش را بخواهی خیلی دوست ندارم مصاحبه کنم. حرف بزنم و بی‌دلیل دیگران را از خودم دلخور کنم و…

* منظورت همین مصاحبه‌های اخیر پیشکسوتان پرسپولیس علیه برانکو است؟
نه، من کلی گفتم. عادت هم ندارم پشت سر کسی حرف بزنم ولی بعضی حرف‌ها باید داخل خانواده پرسپولیس زده شود و نباید… ولش کن!

* ولی بهروز رهبری‌فرد در مصاحبه اش از تو تعریف کرد.
منظور من بهروز نیست. من مدتی است اصلاً بهروز را ندیده‌ام ولی باید به پرسپولیس و اعتبار خودمان به عنوان پیشکسوت فکر کنیم. شاید یکی از دلایلی که کم‌صحبت شدم و خیلی تمایل به مصاحبه کردن ندارم همین مسئله باشد. کار خودم را انجام می‌دهم و کاری هم به کسی ندارم.

* اینکه پیشکسوتان مجاب شده‌اند هر روز سر تمرین حاضر شوند را تأیید می‌کنی؟
من فقط می‌گویم بعضی مسائل و اختلافات باید درون خانواده پرسپولیس حل شود. من خودم هر موقع بتوانم سر تمرین پیشکسوتان می‌روم و…

* عجیب است! مجتبی محرمی که در سال‌های نه چندان دور خودش یک پا یاغی بود و مصاحبه‌های آنچنانی می‌کرد حالا بهروز رهبری‌فرد و همبازیانش را نصیحت می‌کند که اختلافات را درون خانواده پرسپولیس حل کنند.
من کسی را نصیحت نمی‌کنم. اهل نصیحت کردن نیستم، چون خودم هم علاقه‌ای به نصیحت شنیدن ندارم. فقط گفتم برای ما پیشکسوتان قشنگ نیست که توی روزنامه‌ها به هم بپریم! الان هم که دیگر سن و سالی از من گذشته و… راستی شما نمی‌خواهید این اسم یاغی و این چیز‌ها را از روی ما بردارید. بابا دوره این حرف‌ها تمام شده… یاغی الان کیلویی چند؟!

* مهدی هاشمی‌نسب اخیراً دوباره مصاحبه کرده و گفته آرزو داشتم پیراهن شماره ۸ محرمی را بپوشم. نظری نداری؟
مهدی که داداش من است. خودش لیاقت داشت و شماره ۸ پرسپولیس را پوشید. خدا هم عزت داد و به جایگاهی رسید که هنوز هم همه قبل از شهرآورد یادش می‌افتند. از من بهتر هم خیلی‌ها بودند.

* آقامجتبی، حاضری وساطت کنی بهروز رهبری‌فرد را با علی پروین آشتی بدهی؟
من اصلاً نمی‌دانم این دعوا سر چیست؟!

* به هر حال بهروز رهبری‌فرد در انتقاد از شرکت پیشکسوتان کهن و علی پروین حرف‌هایی زد که…
از من بزرگ‌تر توی پرسپولیس خیلی‌ها هستند. به هر حال چهار تا بزرگ‌تر هم پیدا می‌شوند که پیشقدم خواهند شد.

* نه، مشخصاً خودت را می‌گویم که حاضری پا پیش بگذاری؟
من به علی‌آقا می‌گویم و اگر لازم باشد با بهروز هم صحبت می‌کنم ولی تا جایی که می‌دانم هر دو بچه محل هستند. این اتفاقات قشنگ نیست.

* حاضری این دو را آشتی بدهی؟‌

ای بابا! ما هر چه می‌گوییم پرسپولیس بزرگ‌تر از من زیاد دارد و تو دوباره حرف خودت را تکرار می‌کنی. چشم! اگر بخواهند حاضرم با بهروز صحبت کنم و برویم پیش علی‌آقا!

* قبلاً هم که بهروز قهر می‌کرد تو پیشقدم می‌شدی برای آشتی‌کنان این دو؟
یکی می‌خواست وساطت من را پیش علی‌آقا کند (می‌خندد). از شوخی گذشته علی پروین مربی و بزرگ‌تر بهروز است و بهروز هم بچه محل علی‌آقا! مطمئن باشید این مسئله و اختلاف کوچک به زودی حل می‌شود. من تعجب می‌کنم برخی بزرگ‌تر‌ها و پیشکسوتان قدیمی‌تر پرسپولیس مصاحبه می‌کنند و علیه برانکو حرف می‌زنند.

* منظورت ضیا عربشاهی است که گفته برانکو کوچینگ بلد نیست؟!
اگر برانکو کوچ کردن بلد نبود که نمی‌توانست دو بار پشت سر هم قهرمان لیگ بر ترشود. یک بار نایب‌قهرمان لیگ برتر با تفاضل گل کمتر یا اینکه نایب‌قهرمان آسیا شود. این اتفاقات شانسی نبوده و به لطف دانش این مربی بوده است. شاید اگر پنجره نقل و انتقالات پرسپولیس باز بود می‌توانستیم قهرمان آسیا شویم. کوبیدن برانکو رسم لوطی‌گری نیست.

* وحید قلیچ هم گلایه کرده بود که برانکو جواب سلام او را گرم نداده است. آیا برانکو با تو هم که به اردو می‌رفتی همین طور رفتار می‌کرد؟ البته با شناختی که ما از برانکو داریم یک انسان جنتلمن و مؤدب است.
راستش را بخواهید من تا به حال کوچک‌ترین رفتار بدی از برانکو ندیده‌ام. او یک مربی باشخصیت است که هر دفعه ما را دیده احترام گذاشته است. من هم آنجا نبودم که ببینم چه اتفاقی بین او و وحید قلیچ افتاده ولی خودم از بعضی بازیکنان پرسپولیس گلایه دارم.

* چرا؟
جا داشت قبل از بازی دوستانه پرسپولیس با پیشکسوتان بعضی بزرگ‌تر‌های تیم سمت نیمکت ما می‌آمدند ولی نیامدند. اگر بزرگ‌تر‌ها جلو می‌آمدند کوچک‌تر‌ها متوجه می‌شدند پیراهن چه کسانی را پوشیده‌اند و… باز هم ملالی نیست. من برادرانه به بازیکنان بزرگ‌تر پرسپولیس می‌گویم این روز‌ها می‌گذرد و آن‌ها هم بالاخره پیشکسوت می‌شوند و باید احترام کسوت را رعایت کنند. من خودم پیامکی از عادل فردوسی‌پور گلایه کردم!

* طفلکی عادل چرا؟! او چه نقشی در این داستان دارد؟
نه اشتباه نکن! منظورم چیز دیگری است. وقتی استانکو فوت کرد انتظار می‌رفت بیشتر به این مرد پرداخته شود. او حق بزرگی به گردن پرسپولیس و فوتبال ما داشت.

* خودت هم که اولش با استانکو…
بله، اولش رابطه ما با دعوا شروع شد، اما مرحوم استانکو چنان پدرانه با من برخورد کرد که شرمنده شدم و تصمیم گرفتم بهترین بازی‌ها را برای او انجام بدهم.

* اصل داستان دعوا چه بود؟
من تازه از محرومیت سنگین آزاد شده بودم و با پرسپولیس تمرین می‌کردم. استانکو گفت اگر در یک بازی سه یا چهار گل زدیم و جلو بودیم من را به زمین می‌فرستد و حرفی زدم که…

* چرا سکوت کردی؟
من هم گفتم هر زمان تیمت عقب بود مرا بفرست توی زمین!

* کری خواندی و از قضا در روزی به زمین رفتی که پرسپولیس یک بر صفر عقب بود، اما با حضورت کمک کردی پرسپولیس ۲ بر یک برنده شود.
یادم نیست کدام بازی بود ولی همین اتفاق افتاد و دیگر استانکو به من اعتماد کرد. خیلی چیز‌ها از آن مرحوم یاد گرفتم. خاطرم هست از من به عنوان دفاع آخر در ترکیب پرسپولیس استفاده می‌کرد و کریم یا حسین عبدی هافبک دفاعی بودند. وقتی توپ به من می‌رسید جلو می‌رفتم و اتوماتیک‌وار کریم باقری یا حسین عبدی جای من را پر می‌کردند. در واقع بازیساز می‌شدم و یادش به خیر! روز آخری که داشت از ایران می‌رفت رفتم پیش آن خدابیامرز برای خداحافظی و حلالیت طلبیدم. یک هدیه هم خریدم و برای ایشان بردم.

*‌چی هدیه خریدی؟
یک روان‌نویس نقره خریدم که همیشه می‌گفت بهترین هدیه‌ای بود که از شاگردانم گرفتم.

* حالا چرا روان‌نویس؟
چون همیشه سرش توی کاغذ و خودکار بود و… واقعاً ارتش یک نفره بود. خودش آنالیز می‌کرد. خودش طراحی تمرین می‌کرد و خودش هم تمرین می‌داد و همه فن حریف بود. خدا رحمتش کند. سیستم ۱-۶-۳ را استانکو به ایران آورد.

* در آستانه جام ملت‌های آسیا هستیم. خودت ۳ دوره در این مسابقات حاضر بودی، فکر می‌کنی این مرتبه تیم ملی کشورمان در جام ملت‌های آسیا چه نتیجه‌ای کسب کند؟
ما در جام جهانی روسیه نمایش خوبی داشتیم. بازیکنان و سرمربی خوبی داریم و باید قهرمان شویم. اینکه آقای کی‌روش گفته رؤیای ما رسیدن به جام جهانی است چندان جالب نیست. ایران باید قهرمان شود.

* کره‌جنوبی، ژاپن و استرالیا را دست‌کم نگیر.
بله، همه این تیم‌ها با قدرت می‌آیند، اما از تیم باتجربه و شکل گرفته فعلی ما که سال‌ها کنار هم بازی می‌کنند انتظار قهرمانی انتظار زیادی نیست.

* لابد می‌دانی در دفاع چپ تیم ملی احسان حاج‌صفی و میلاد محمدی را داریم. اگر جای کی‌روش بودی کدام‌یک را بازی می‌دادی؟
من هیچ وقت خودم را جای کی‌روش نمی‌گذارم، اما به نظرم تجربه احسان حاج‌صفی به میلاد محمدی می‌چربد. من بودم احسان را دفاع چپ می‌گذاشتم.

* به عنوان سؤال آخر فکر می‌کنی کدام بازیکن پدیده تیم ملی ایران در جام ملت‌های آسیا شود؟
واقعاً نمی‌دانم. فکر می‌کنم علیرضا بیرانوند بتواند بازی‌های خوبی انجام دهد.

خبرورزشی

۴۵۱

پی اس کلاب
لینک کوتاه این آهنگ
http://ps-club.ir/123/
پخش آنلاین
کد پخش آنلاین برای استفاده در وبلاگ و وبسایت
tag